Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisės studentai ragina kolegas – būsimus teisėjus, advokatus, kitus teisininkus būti sąžiningais

2010 m. rugsėjo 1 d. Mykolo Romerio universitete įteikti pirmieji Lietuvoje bendrieji jungtinių studijų programų magistro diplomai
Nuotrauka iš Mykolo Romerio universiteto archyvo / Asociatyvinė iliustracija: Mykolo Romerio universiteto studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antikorupcijos dienos proga būsimieji teisininkai taria griežtą „ne“ korupcijai.

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga teisės studentai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje rengia iniciatyvą „Būsiu sąžiningas teisininkas“, kurios metu skatins savo kolegas pasisakyti už sąžiningumą teisininko profesijoje ir tarti „ne“ korupcijai.

Akcijos metu studentai diskutuos su savo kolegomis ir dalins lipdukus su užrašais „Būsiu sąžiningas teisininkas“,  „Būsiu sąžiningas antstolis“, „Būsiu sąžiningas prokuroras“, „Būsiu sąžiningas teisėjas“, „Būsiu sąžiningas advokatas“, „Būsiu sąžiningas muitininkas“, „Būsiu sąžiningas notaras“, ir „Esu sąžiningas žmogus“.

15min.lt iliustracija/Teisininkų akcijos lipdukas
15min.lt iliustracija/Teisininkų akcijos lipdukas

Šia iniciatyva studentai siekia pradėti diskusijas apie korupcijos lygį teisės sistemoje.

Remiantis 2011 m. Lietuvos korupcijos žemėlapio tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai vienomis labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje laiko teismus (42 proc.), policiją (38 proc.) ir prokuratūrą (20 proc.). Teisės studentai teigia, jog studijų metu trūksta diskusijų, kodėl susiklosto tokia visuomenės nuomonė bei kaip tai keisti.

Iniciatyvoje dalyvauja Europos studentų teisininkų asociacijos (ELSA) atstovybės, Mykolo Romerio Universiteto, Vilniaus Universiteto, Vytauto Didžiojo Universiteto Teisės fakulteto,  Kazimiero Simonavičiaus Universiteto  ir Lietuvos verslo kolegijos teisės studentai. Akcija prasidėjo pirmadienį ryte Lietuvos verslo kolegijoje Klaipėdoje,  po pietų persikėlė į Vytauto Didžiojo Universitetą Kaune.

Antradienį iniciatyvą pratęs Vilniaus Universiteto, Mykolo Romerio ir Kazimiero Simonavičiaus universitetų teisės studentai.

Antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį vyksiančiuose renginiuose studentai aptars akcijos rezultatus su įvairių institucijų atstovais ir ieškos sprendimų, kaip sumažinti korupciją teisės sistemoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min