Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 8d. 15:39

Teismo sprendimu į darbą grįžusį Vytį Valatką MRU pasitiko pašiepiantys plakatai

V.Valatką pašiepiantis plakatas
V.Valatkos nuotr. / V.Valatką pašiepiantis plakatas

Aukščiausiojo Teismo sprendimu į pareigas grąžintas atleistas Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius Vytis Valatka darbe buvo sutiktas ne itin svetingai – pašiepiančiais plakatais, kurie iškabinti aukštosios mokyklos stenduose.

Viename iš plakatų „puikuojasi“ klausimas „Valatka, po kiek šiais metais septynetai?“, kitame prie krepšinio komandos „Lietuvos rytas“ logotipo pridėtas kitas klausimas – „Valatka, šiemet už pažymį mokėsime kaip visad? Abonementu?“

V.Valatkos nuotr. /V.Valatką pašiepiantis plakatas
V.Valatkos nuotr. /V.Valatką pašiepiantis plakatas

„Mykolo Romerio universitetas svetingai sutinka Lietuvos Aukščiausiojo Teismo į darbą grąžintą profesorių. Universiteto stendai iš tolo moja spalvingais plakatais. Nepaisant to, ir toliau palaikysiu „Lietuvos ryto“ krepšinio komandą, o į antrojo plakato klausimą atsakymą tegali žinoti tik jo autoriai. Beje, plakatus užfiksavusiems antstoliams tų plakatų turinys nepasirodė pernelyg žaismingas, įdomu, kokia bus teismo nuomonė“, – su šypsena bičiuliams socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbęs minėtų plakatų nuotraukas rašė profesorius V.Valatka.

MRU Visuomenės informavimo vadybininkas Kęstutis Saldžiūnas teigė apžiūrėjęs stendus ir šiuo metu tokių plakatų ten neradęs.

„MRU patalpose vizualią informaciją stenduose pateikia ir prižiūri MRU Studentų atstovybė (MRU SA)“, – teigė K.Saldžiūnas.

Priminė liudijimus apie tai, kad dėstytojas studentams esą siūlė septynetus

MRU SA prezidentas Lukas Borusevičius 15min.lt patvirtino, kad universitete buvo pakabinti dėl tariamo nesąžiningumo dėstytoją V.Valatką pašiepiantys plakatai.

„Kas juos iškabino, Studentų atstovybė nežino. Studentai labai apgailestauja, kad dėl nesuvokiamos bylos pabaigos, kurioje teismas neatsižvelgia į šios istorijos esmę, kaip kad studentai liudijo, kad dėstytojas, dėstęs universitete, buvo nesąžiningas ir imdavo kyšius už tai, kad studentai galėtų nelaikyti egzamino ir gauti septynių balų vertinimą“, – svarstydamas, kodėl universiteto stenduose buvo iškabinti minėti plakatai, kalbėjo L.Borusevičius.

Nuolat vykdo akademinio sąžiningumo akcijas

Pasak MRU SA vadovo, Studentų atstovybė nuolat vykdo socialines akcijas akademinio sąžiningumo tema.

„Visiškai nepalaikome akademinio nesąžiningumo įskaitant ir administracijos, ir dėstytojų, ir studentų nesąžiningumo. Praėjusiais metais visi SA nariai pasirašė akademinio sąžiningumo deklaraciją, inicijavome MRU studentų organizacijų akademinio sąžiningumo deklaracijos pasirašymą, o ir egzamino lapuose studentai turi pasirašyti, kad savo darbus parašė sąžiningai“, – kalbėjo L.Borusevičius.

Išmesta daugiau kaip 20 studentų

Anot jo, per šiuos mokslo metus už nusirašinėjimą buvo išmesta daugiau kaip 20 studentų.

„Šis skaičius su laiku vis didėja ir, ko gero, ne dėl didėjančio nesąžiningumo atvejų kiekio, bet dėl didėjančio nesąžiningumo problemos supratimo. Jau antrus metus universitete kabo plakatai, įspėjantys apie už nusirašinėjimą pašalintus studentus. MRU aktyviai pradėjo veikti ir akademinės etikos centras“, – sakė L.Borusevičius.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino prof. V.Valatkos atleidimą iš Mykolo Romerio universiteto (MRU) pareigų neteisėtu ir liepė grąžinti jį į darbą. Teismas taip pat konstatavo, kad atleisdamas V.Valatką, universitetas netinkamai pasinaudojo jam suteikta autonomija ir profesoriui taikyta neeilinės atestacijos procedūra buvo neteisėta. Bylos dalis dėl reikalavimų priteisti vidutinį darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laiką ir neturtinę žalą grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos teismui. MRU pranešė gerbiantis teismo sprendimą ir jį vykdysiantis.

Priminsime, kad atleistas MRU profesorius buvo žadėjęs, kad, laimėjęs teismą, gautą kompensaciją už neturtinę žalą paaukos vaikams su negalia. Iš darbo MRU atleistas V.Valatka, kuris esą vertindamas studentų žinias nesivadovavo universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką, pasiūlęs logikos egzamino nelaikyti tiems studentams, kuriems tinka 7 balų įvertinimas, siekė prisiteisti iš MRU 200 tūkst. Lt už esą neteisėtai atleidus padarytą neturtinę žalą ir grįžti į darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min