Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 21d. 17:37

Teismo verdiktas: VDU dėl diskriminacijos kaltinęs gėjus A.Zdanevičius gali grįžti į darbą

Arnoldas Zdanevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Arnoldas Zdanevičius

Vytauto Didžio universitetą (VDU) dėl diskriminacijos kaltinusiam gėjui Arnoldui Zdanevičiui Kauno apygardos teismas priteisė 30 tūkst. litų neturtinės žalos ir suteikė galimybę sugrįžti į buvusią darbovietę, rašo „Kauno diena“.

Dešimt metų VDU Sociologijos katedroje dirbęs A.Zdanevičius iš darbo buvo atleistas 2009 m. vasarą.

A.Zdanevičius teigia, kad pagrindinė darbo netekimo priežastis yra jo neslepiama netradicinė seksualinė orientacija, apie kurią viešai prisipažino 2006 m.

VDU rektorius Zigmas Lydeka tvirtino, kad universiteto bendruomenėje darbuotojų lytinė orientacija nevertinama ir neaptarinėjama, kad iš darbo A.Zdanevičius buvo atleistas dėl profesinės kompetencijos stokos.

„Pasibaigus kadencijai jis nebuvo vėl išrinktas, nes netenkino jo kvalifikacija. Taip nusprendė ne rektorius, bet fakulteto taryba ir universiteto senatas slaptu balsavimu. Kolegialių organų sprendimai yra neginčijami, o aš, kaip rektorius, vykdžiau universiteto senato valią. Jo neišrinko ir aš nepratęsiau sutarties. Kitaip pasielgti negalėjau“, – A.Zdanevičiaus atleidimo priežastį įvardijo rektorius.

Penktadienį priimtas teismo sprendimas atvėrė A.Zdanevičiui kelius atgal į darbovietę. Patirtą žalą buvęs VDU Sociologijos katedros doktorantas įvertino per 200 tūkst. litų siekiančia suma. Kauno apygardos teismo teisėjos Jolitos Cirulienės sprendimu A.Zdanevičiaus ieškinys patenkintas iš dalies. Jam priteista 30 tūkst. neturtinės žalos ir 13 tūkst. litų už priverstinės pravaikštos laiką. Be to, teismas įpareigojo surengti naują konkursą į pareigas, kuriose A.Zdanevičiui prieš tai nebuvo leista dalyvauti.

Pasak Z.Lydekos, tokį teismo sprendimą iš dalies galima vadinti palankiu universitetui, nes nepripažinti kaltinimai dėl galimos diskriminacijos. Rektorius pastebėjo, kad naujas konkursas dar nereiškia, jog A.Zdanevičius sugrįš į buvusią darbovietę, nes konkurse dalyvaus ir kiti pretendentai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min