Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 26d. 17:47

The COINS 2019: dirbant laboratorijoje, klaidų pasitaikys daugiau negu pergalių

„The Journey of Success“ diskusijos akimirkos
Edgaro Kurausko nuotr. / „The Journey of Success“ diskusijos akimirkos

„Galvokite apie kontaktus. Kuo jų daugiau, tuo daugiau pagalbos sulauksite ateityje“ – tokį patarimą studentams ir jauniesiems gyvybės mokslų srityje dirbantiems mokslininkams davė neuromokslų daktarė Urtė Neniškytė. Ji kartu su chemijos mokslų daktaru Viktoru Butkumi dalyvavo pirmojoje The COINS 2019 renginio dalyje – diskusijoje „The journey to success“ („Kelias į sėkmę“).

Šiandien prasidėjusi konferencija buria studentus, mokslininkus ir verslo atstovus pasidalinti savo patirtimi, užmegzti naujų pažinčių ir aptarti aktualias gyvybės mokslų srities problemas. The COINS 2019 konferencija išsiskiria tuo, kad ją organizuoja tik studentai, didžioji dalis auditorijos – taip pat jaunimas. Diskusijos su U.Neniškyte ir V.Butkumi tikslas – įkvėpti studentus siekti savo svajonių ir suteikti galimybę išgirsti patyrusio žmogaus patarimą.

Atidžiai vertinkite siūlomus pasirinkimus

U.Neniškytė, atlikdama mokslinius tyrimus, daug laiko praleido užsienyje ir mano, kad tai – didžiulis privalumas. Pasak mokslininkės, žmogus, studijuojantis arba atliekantis mokslinį darbą užsienyje, įgauna daugiau patirties, gali pažvelgti į mokslą kitu kampu, kadangi kiekvienoje šalyje taikomi skirtingi požiūriai ir metodai. „Doktorantūros baigiamasis darbas buvo mano jau šeštasis projektas. Tai reiškia, kad, susidūrusi su problema, turėčiau ne vieną, o kelis būdus jai išspręsti“ – pasakoja ji.

Taip pat neuromokslininkė išskiria kontaktų gausą, įgyjamą studijuojant užsienyje. Tai – puikus būdas sutikti dar daugiau įvairių bendraminčių ir pasidalinti patirtimi bei gauti idėjų, kadangi vėliau, prireikus techninių patarimų atliekant projektą, bus galima kreiptis į pažįstamus kolegas.

Edvino Sinkevičiaus nuotr./„The Journey of Success“ diskusijos akimirkos
Edvino Sinkevičiaus nuotr./„The Journey of Success“ diskusijos akimirkos

U.Neniškytė taip pat pataria kritiškai vertinti kiekvieną pasirinkimą, nors ir viešojoje erdvėje šiandien jų pasirodo labai daug. „Jei susidomėjote reklama apie studijas, pavyzdžiui, Japonijoje, turėtumėte pagalvoti, ką būtent norite pasiekti ir kodėl tam turėtumėte vykti konkrečiai į Japoniją“.

Įvairiai taikykite savo gebėjimus

Daugelį metų buvęs „Fermento“ – įmonės, teikiančios produktus ir paslaugas mokslui – generalinis direktorius, V. Butkus gerai išmano ir verslo, ir mokslo terpes, todėl jo perspektyva metams bėgant drastiškai pasikeitė. Jis parėmė MO muziejaus statybas Vilniuje ir kartu su žmona Danguole sukaupė šiuolaikinio lietuviško meno kolekciją, kuri ten ir demonstruojama. Muziejaus sėkmę byloja statistika – atsidaręs praėjusių metų spalį, jis jau sulaukė daugiau nei 150 000 lankytojų.

Anot V.Butkaus, muziejaus kūrime praverčia jo ankstesnės patirtys: mokslinė veikla ugdo kūrybinį mąstymą, kadangi dažnai tenka pačiam dirbti tam, kad visuomenė pripažintų tavo darbą, o hipotezė virstų faktu. Taip pat norint kažką užfiksuoti moksle, reikia būti nuosekliu, o tam būtina išlavinta disciplina.

Edvino Sinkevičiaus nuotr./„The Journey of Success“ diskusijos akimirkos
Edvino Sinkevičiaus nuotr./„The Journey of Success“ diskusijos akimirkos

Nesitikėkite lengvos pradžios

U.Neniškytė, užsiimanti ne tik moksliniu darbu, bet ir dirbanti su studentais, pastebi, kad kartais studentai lieka nusivylę, jei pirmi bandymai laboratorijoje nepasiseka. „Turime labai talentingų studentų – jie daug siekia ir yra pripratę prie sėkmės. Nuolat kartoju jiems, kad jaudintis nėra ko – apie 95 procentai bandymų laboratorijoje nepavyksta, prie to tiesiog tenka priprasti“ – mokslininkė ramino auditoriją.

Konferencija tęsis tris dienas. Rytoj, be lektorių paskaitų, vyks įmonių mugė ir panelinė diskusija. Nobelio premijos laureato, profesoriaus John O’Keefe, apsilankymo The COINS 2019 konferencijoje laukiama ketvirtadienį.

Partnerio turinys
Temos: 2 Švietimas Mokslas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min