Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 06:01

Renkasi studentų lyderiai. VGTU SA prezidentas Dionis Martsinkevichus: technologiniai mokslai – stabilumo ir kokybiškos darbo vietos garantas

VGTU SA prezidentas Dionis Martsinkevichus
Asmeninio archyvo nuotr. / VGTU SA prezidentas Dionis Martsinkevichus

2010-aisiais sostinės vidurinę mokyklą „Lietuvių namai“ baigęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybės (VGTU SA) prezidentas Dionis Martsinkevichus iki 11-os klasės nebuvo apsisprendęs, ką nori veikti užvėręs mokyklos duris, net buvo apsvarstęs galimybę metus palūkėti ir tuomet stoti į universitetą.

„Supratau, kad norint užsitikrinti gerą ateitį, nepakanka tiesiog įstoti, tad pradėjau domėtis transporto sritimi, stebėjau šios srities augimą. Vėliau susidomėjau pačiu procesu“, – pasakojo VGTU SA vadovas.

Praplėtus žinias apie pasirinktą sritį, vaikinas suvokė, kad ateitį reikėtų sieti būtent su ja ir, kaip pats šiandien sako, tikrai neapsiriko.

„Būti atsakingam už transportavimus, tarptautinių ar vietinių maršrutų organizavimą, žinoti, kad nuo tavęs priklauso, ar krovinys atsiras tinkamoje vietoje tinkamu laiku, naudojant minimalius kaštus“, – vardijo, kas jį žavi mąstant apie ateitį ir darbą pagal pasirinktą profesiją, transporto inžinerinę ekonomiką ir vadybą anglų kalba studijuojantis Dionis. 

Su įvardijamais ateities lūkesčiais transporto srityje glaudžiai, pasak jaunuolio, susijęs ir dabartinis jo darbas.

„Ant mano pečių gula didelė atsakomybė – daugiau nei 13 tūkst. studentų gerovė. Priimant tam tikrus sprendimus suvokiu, kad privalau padaryti kuo palankesnį sprendimą studentui, užtikrinti balansą tarp visų akademinės bendruomenės narių“, – kalbėjo vaikinas.

Iki prezidento posto – ilgas kelias

Iki VGTU SA vadovo kėdės Dionis ėjo mažais žingsneliais.

„Pradėjau nuo savanorystės, vėliau tapau patvirtintas atstovas, dar vėliau – pirmininkas fakultete, kol pagaliau užėmiau prezidento postą“, – apie karjeros žingsnius pasakojo  Dionis.

Jis teigė, kad VGTU SA atvėrė galimybę nuolat tobulėti.

„Matau, kiek visko išmokau atstovybėje per praėjusius metus ir kiek asmeninių įgūdžių gaunu kasdien: viešasis kalbėjimas, verslumas, administravimo gūdžiai, tikra lyderystė, kai laviruodamas tarp visų suinteresuotų žmonių, darai įtaką sprendimų priėmimui. Reikia rasti kompromisą, tačiau svarbiausia, kad nutarimai būtų palankūs studentams“, – kalbėjo jis.

Patarimas abiturientams – pirmenybę teikti technologiniams mokslams

Dionis negailėjo patarimų dabartiniams abiturientams, sukantiems galvą, kur stoti.

„Visų pirma visuomet reikia stebėti aplinką. Patikrinti esamą situaciją ir žinoti, kokių specialistų reikės trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje. Manau, pirmenybę vertėtų teikti technologiniams mokslams. Žinoma, jie nelengvi, bet tai – garantuotas stabilumas ir kokybiška darbo vieta“, – kalbėjo VGTU SA vadovas.

Pasak vaikino, jei vis dėlto nežinote, ką norite studijuoti, geriau metus skirkite apmąstymams, kelionei ar darbui.

„Tam, kad suprastumėte, kaip iš tikrųjų uždirbami pinigai, kokia jų vertė. Tuomet automatiškai atsiras motyvacija siekti kokybiškų studijų“, – patarimus dalijo Dionis, primindamas, kad, deja, visuomenės ir daugumos tėvų požiūris šiuo atžvilgiu stereotipinis ir kiek netolerantiškas.

„Visi įpratę, kad iškart po mokyklos baigimo jaunuolis turi tapti studentu, tačiau Europos praktika – visiškai kitokia“, – teigė VGTU SA prezidentas.

Dionio teigimu, šiandien būsimi studentai turi puikias galimybes rinktis – tereikia žinoti, ko nori.

„Motyvuotam žmogui išsirinkti vieną iš daugybės bendro ir specializuoto profilio aukštųjų mokyklų Lietuvoje yra tikrai ganėtina lengva“, – teigė VGTU SA vadovas.

Anot jo, problemų kyla ne dėl ribotų galimybių pasirinkti.

„Pagrindinės problemos yra jauno žmogaus nemokėjimas ieškoti jam aktualios informacijos, visuomenės spaudimas bei vis dar senų tradicijų ir stereotipų laikymasis“, – nuomonę dėstė Dionis.

„Renkasi studentų lyderiai“ – bendra „Studentų zona“ ir LSAS iniciatyva. Tikimės, kad padėsime abiturientams pasirinkti tinkamą kelią!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min