TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: keturi iš penkių studentų yra linkę sukčiauti

Studentai
Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atliekamo studentų sąžiningumo tyrimo duomenimis, keturi iš penkių studentų, esant palankiai situacijai, pasielgtų nesąžiningai.

Beveik visi tyrimo metu apklausti studentai sutiko, kad sukčiavimas yra problema, tačiau dauguma taip pat pripažino, kad esant galimybei pasielgtų nesąžiningai. „Tyrimo metu respondentų buvo klausiama, kaip jie elgtųsi tam tikrose galimybę sukčiauti suteikiančiose situacijose, pavyzdžiui, ar „pasitikrintų“ testo atsakymus su kolegomis dėstytojui išėjus iš auditorijos. Dauguma atsakė, kad pasielgtų  nesąžiningai“, – teigia tyrimo autorius, Lietuvos studentų sąjungos sociologinių tyrimų koordinatorius Martynas Kriaučiūnas. 

„Pasitikrinti“ su kolega testo atsakymus susigundytų 81 proc. apklaustųjų, o pasinaudoti „šperomis“ – 49 proc. Kyšį dėstytojui galėtų pasiūlyti iki 15 proc., o 26 proc. studentų sumokėtų už referatą.

Tyrimas atliekamas siekiant išsiaiškinti aukštųjų mokyklų bakalauro ir vientisųjų studijų studentų požiūrį į studijas bei sukčiavimą jų metu. Remiantis surinkta informacija, pirmąkart Lietuvoje bus nustatytas studentų sąžiningumo indeksas. Apklausoje dalyvavo 702 Lietuvos aukštųjų mokyklų 1-4 kursų bakalauro ir vientisųjų studijų studentai. Tyrimą remia LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min