TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui

Vaikų socializacijos problemos, verslumo kompetencijų ugdymo aktualijos ir teisinio švietimo poreikis mokyklose, moksleivių pažangumo sąsajos su emociniais ir elgesio sunkumais, švietimo valdymo orientyrai – tokie opūs švietimiečiams klausimai gruodžio 15 d. bus nagrinėjami Mykolo Romerio universitete (MRU) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamame seminare.
Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universitetas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tradicinis gruodį rengiamas švietimo seminaras, kurio šūkis - „Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui“, skiriamas bene iš visos Lietuvos suvažiuosiantiems savivaldybių švietimo padalinių vadovams ir specialistams, mokyklų vadovams plėtoti jų vadybinę, profesinę, ekspertinę kompetenciją.

Seminare MRU Politikos ir vadybos fakulteto dekanas dr. Algirdas Monkevičius, įvertindamas pasaulines tendencijas – Europoje, JAV, Azijos šalyse, apžvelgs švietimo valdymo orientyrus ir principus. Savo pranešime buvęs ilgametis švietimo ir mokslo ministras kelia esminį klausimą - koks turėtų būti svarbiausias ugdymo proceso tikslas – darbo rinkai skirtas boloniškas pyragaitis ar laimingas žmogus?

Jau dešimtmetį pakartotinius tyrimus atliekantys MRU Psichologijos katedros lektoriai Oksana Malinauskienė ir Rimantas Vosylis pristatys įdomius rezultatus, kaip moksleivių pažangumas gali būti priklausomas nuo emocinių ir elgesio sunkumų. Tarkime, didesniu delinkventiniu (nusižengimai visuomenei priimtinom normom) elgesiu pasižymintys tiek vaikinai, tiek merginos mokosi prasčiau. Daugiau nusišalinę vaikinai mokosi kiek geriau, nei mažiau nusišalinę. Agresyvių vaikinų pažangumas per 3 klases ( mokantis šeštoje, septintoje ir aštuntoje klasėse) krenta, o neagresyvių per tą patį laikotarpį išlieka pastovus. Tuo tarpu merginų – priešingai: agresyvių (6,7 ir 8 klasėse) išlieka pastovus, o neagresyvių – krenta.

Seminare apie švietimo skyrių specialistų konsultacinius gebėjimus taip pat kalbės MRU Edukologijos katedros doc. Romas Prakapas.

Mykolo Romerio universitetui labai svarbus tamprus ryšys su mokykla, atliekami įvairūs tyrimai vaikų socializacijos, vaikų teisių apsaugos, patiriamo smurto klausimais, įgyvendinamos verslumo, teisės edukologijos programos. Atitinkamai Universiteto mokslininkai konsultuoja švietimo specialistus, mokyklų vadovus bei mokytojus, kartu svarstomos problemos, ieškoma sprendimų.

Ne pirmus metus MRU savaitgaliais veikia Karjeros planavimo, Jaunojo teisininko, Jaunojo finansininko akademijos, sulaukiančios didelio moksleivių dėmesio iš visos Lietuvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius