Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Universiteto parama Baltarusijos piliečiams – lietuvių kalbos žinios

Trys dešimtys Baltarusijos piliečių po intensyvaus lietuvių kalbos kurso Klaipėdos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijoje turės daugiau galimybių įsitvirtinti Lietuvoje – rasti jų kvalifikaciją atitinkantį darbą, spręsti socialines problemas, sparčiau integruotis į mūsų šalies sociumą. Iki simbolinio dydžio sumažinta kursų kaina – Klaipėdos universiteto bendruomenės parama kaimyninės šalies žmonėms, pranešė universitetas.
Klaipėdos universitetas
Klaipėdos universitetas / Klaipėdos universiteto nuotr.

Klaipėdos universiteto kvietimas Baltarusijos piliečiams, kuriantiems gyvenimą Lietuvoje, už simbolinį mokestį mokytis lietuvių kalbos plačiai nuskambėjo šios šalies viešojoje erdvėje. Raginimas baltarusiams teikti paraiškas pretenduoti į 5 intensyvių lietuvių kalbos kursų dalyvių vietas gruodžio 23-iąją buvo išplatintas Baltarusijos demokratinių jėgų internetinėje spaudoje bei socialiniuose tinkluose. Per penketą dienų akademijos organizatoriai gavo daugiau nei tris dešimtis paraiškų iš Baltarusijos piliečių, pastaruoju metu apsigyvenusių Lietuvoje ir norinčių išmokti lietuvių kalbą. Atsiųstuose motyvaciniuose laiškuose žmonės pasakojo skirtingas atvykimo į Lietuvą aplinkybes: vieniems teko emigruoti dėl antidemokratinių Baltarusijos valdžios veiksmų, kitiems dėl ekonominių priežasčių, o kai kuriuos atviliojo meilė.

KU Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos organizatoriai nusprendė patenkinti visas gautas Baltarusijos piliečių paraiškas ir taip prisidėti prie sėkmingesnės kaimyninės valstybės žmonių integracijos Lietuvoje. Visi dalyviai už 82 val. mokymo kursą mokės tik simbolinį mokestį, o viena studentė iš Baltarusijos, jau studijuojanti Klaipėdos universitete, lietuvių kalbos mokysis nemokamai.

„Jaučiame moralinę pareigą padėti nedemokratinius valdžios veiksmus patyrusiems Baltarusijos piliečiams įsitvirtinti Lietuvoje. Pagal mus užgriuvusį paraiškų skaičių matome didelį poreikį. Jeigu valstybės institucijos finansiškai prisidėtų, galėtume surengti specialius lietuvių kalbos mokymo kursus Baltarusijos žmonėms, radusiems prieglobstį Lietuvoje. Tam turime ir technines, ir intelektines galimybes bei didelę patirtį“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Šiandien startuojančioje KU Lietuvos kalbos ir kultūros akademijoje mokysis 100 dalyvių. Didžiausią klausytojų dalis - net 31 - Baltarusijos piliečiai. Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos darbas nuo 2020-ųjų vasaros organizuotas nuotoliniu būdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius