Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybė finansuos studijas 410 medicinos, odontologijos ir veterinarinės medicinos rezidentų

Katė
Shutterstock nuotr. / Veterinarė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas planuojama priimti 410 rezidentūros studentų. Vyriausybė patvirtino bendrą medicinos, odontologijos ir veterinarinės medicinos rezidentūros studijų vietų skaičių. Priėmimui į rezidentūrą 2014 m. numatoma skirti 13,6 mln. litų.

Valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų skaičių nustato Vyriausybė, atsižvelgdama į valstybės poreikius ir finansines galimybes. Vieno rezidento rengimas per metus valstybei kainuoja vidutiniškai apie 34 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerija, tardamasi su Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Lietuvos sveikatos mokslų bei Vilniaus universitetais, nustatys, kiek vietų atiteks atskirai medicinos, odontologijos ir veterinarinės medicinos rezidentūros studijoms.

Rezidentūros studijos būsimuosius gydytojus, odontologus ir veterinarijos gydytojus, baigusius pagrindines studijas, paruošia savarankiškam darbui. Rezidentūros studijos trunka nuo 2 iki 6 metų. Šalia valstybės finansuojamos vietos rezidentai gauna stipendiją, kuri šiuo metu sudaro 1248 litus. Jiems taip pat mokami atlyginimai: jaunesnio medicinos rezidento alga – 1342, o vyresniojo rezidento – 1708 litai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min