Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje įteikta stipendija labiausiai nusipelniusiam ir mokyklos vardą garsinančiam gimnazistui

Vasario 16-osios vardo stipendijos nominantė Gintarė Dambrauskaitė
M. Dambriūnaitės-Šmitienės nuotr. / Vasario 16-osios vardo stipendijos nominantė Gintarė Dambrauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Garbingą laisvės kovų vardą nešančioje Vasario 16-osios gimnazijoje (Vokietijoje) Lietuvos nepriklausomybės šventė minima savaite vėliau nei tėvynėje, nes į ją kviečiami garbūs mūsų krašto žmonės.

Šiais metais renginys ypatingas tuo, kad pirmą kartą gimnazijos istorijoje už išskirtinį indėlį garsinant mokyklos vardą, už labai gerą mokymąsi, už aktyvią visuomeninę veiklą įsteigta „Vasario 16-osios“ vardo stipendija. 2013 metais minėtos stipendijos steigėja – Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, gimnazijos Kuratorijos narė ponia Jūratė Caspersen. Iniciatorė – nenuilstanti gimnazijos direktorė dr. Bronė Narkevičienė. Kandidatūras šiai garbingai pozicijai teikė gimnazijos mokytojai, būrelių ir klasių vadovai. Iš aštuonių pretendentų komisijos nariai išrinko vieną, verčiausią stipendininko titulo.

Pirmoji „Vasario 16-osios“ vardo stipendija įteikta abiturientei Gintarei Dambrauskaitei. Mergina gimė Joniškyje, į Vokietiją su mama atvažiavo būdama devynerių, gimnazijoje mokosi nuo penktos klasės. Jau keletą metų iš eilės ji yra geriausia klasės mokinė, aktyviai dalyvauja ateitininkų veikloje, penkerius metus buvo kuopos vadovė, priklauso Globėjų būreliui (teikia pagalbą jaunesniųjų klasių mokiniams), dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose ir gabių vaikų ugdymo projektuose, ji – LRT televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ir olimpiadų dalyvė bei prizininkė.

Paklausta, kuo jai svarbi gimnazija, Gintarė besišypsodama atsako: „Vokietijoje gyvenu lietuvišką gyvenimą, svetimoje šalyje galiu išlaikyti savo kultūrą. Čia šeimyniška atmosfera, maža, jauki mokykla, visi vieni kitus gerai pažįsta. Čia gera!“

Nepriklausomybės dienos proga pagerbti ne tik gimnazijos mokiniai, bet ir mokytojai. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio padėkos įteiktos ypatingais nuopelnais mokyklai pasižymėjusioms ilgametėms gimnazijos užsienio kalbų mokytojoms: anglų kalbos mokytojai Marytei Dambriūnaitei-Šmitienei ir prancūzų kalbos mokytojai Brigitai Heidt.

Pagrindinį pranešimą akademinėje šventinio minėjimo dalyje skaitė Seimo narė Rasa Juknevičienė. Buvusi krašto apsaugos ministrė sakė: „Gimnazija yra paties tragiškiausio Vasario 16-osios istorijos tarpsnio kūdikis. Kūdikis, sugebėjęs ne tik išgyventi, bet ir skleisti viltį, tikėjimą, tapęs tarsi simboliu, jungiančiu abi – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios – Lietuvas į vieną nedalomą valstybę.“ Parlamentarė kalbėdama glaustai aptarė dabartinę Lietuvos energetikos ir saugumo situaciją. Apibendrindama Seimo narė teigė, kad „pats svarbiausias mūsų sėkmės raktas – mes patys“.

Naujasis ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis Werneriui Kiupeliui įteikė Užsienio reikalų ministerijos „Diplomatijos žvaigždę“ už ypatingus nuopelnus stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius.

Hesseno Landtago narys Frankas Ziurmanas, Europos parlamento narys Michaelis Galeris ir Bergštrasės apskrities tarybos narys Folkeris Buseris pasveikino lietuvius nepriklausomybės paskelbimo proga, linkėjo ir toliau sėkmingai darbuotis kuriant vieningą Europą. Šventės svečiais buvo Lietuvos garbės konsulas Achimas Naumannas, Hesseno Švietimo (Kultusministerium) ministerijos Gabių vaikų ugdymo departamento vadovas Walteris Diehlis, LR Užsienio lietuvių departamento vadovas Arvydas Daunoravičius.

Po iškilmingų apdovanojimų Hiutenfeldo katalikų bažnyčioje ekumenines pamaldas atnašavo specialiai į šventę iš Lietuvos atvykęs evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis ir kunigas Jonas Liorenčas, Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas užsienio lietuviams katalikams prelatas Edmundas Putrimas, už Vokietijos lietuvių katalikų sielovadą atsakingas kunigas Vidas Vaitiekūnas ir evangelikų liuteronų kunigai Valdas Jelis bei Romas Lechavičius. Sakydamas pamokslą vyskupas kalbėjo apie amžinąsias tiesas pabrėždamas pamatines žmonijos vertybes ir šimtmečiais pagrįstą išmintį.

Antroji šventės dalis vyko Hiutenfeldo savivaldybės salėje. Koncertinėje programoje iš visos Vokietijos sugužėjusius lietuvius džiugino Romuvos apylinkės „Kiškių klubo“ vaikai (vadovė Jurgita N.-Pickel), Kelno-Bonos lietuvių bendruomenės ansamblis „LietVėja“ (vadovė Julita Zubovaitė), Gimnazijos orkestras, vokalinis ansamblis, solistai, tautinių šokių grupė (vadovai Audronė ir Gintaras Ručiai), iš Lietuvos atvykusi folkloro grupė „Sadūnai“.    

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min