Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 16:08

VDU rektorius Juozas Augutis: „Neskubėkime turėti vienos tiesos ar vieno universiteto“

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įvyko iškilminga septynioliktojo rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, inauguracija.
Jono Petronio nuotr. / Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įvyko iškilminga septynioliktojo rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, inauguracija.
Penktadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įvyko iškilminga septynioliktojo rektoriaus, profesoriaus Juozo Augučio, inauguracija.

Simbolių ir ritualų kupinoje iškilmingoje inauguracijoje naujasis VDU rektorius priėmė valdžią ženklinančias regalijas: togą, grandinę, kepurę, didįjį antspaudą ir skeptrą.

Inauguracinėje kalboje prof. Juozas Augutis akcentavo siekį ir toliau puoselėti universiteto unikalią laisvųjų menų filosofiją, platų išsilavinimą, laisvo mąstymo ugdymą.

„Ir toliau puoselėsiu Vytauto Didžiojo universiteto tradicijas ir sieksiu, kad VDU diplomas būtų vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniame lygmenyje“, – susirinkusiems pažadėjo rektorius.

„Neskubėkime turėti vieno požiūrio, vienos tiesos ar vieno universiteto. Globalizacijos akivaizdoje universitetas tebelieka erdve, kurioje reiškiasi tautos atsparumas, jos unikalumas ir kurioje mokomasi, kaip įsilieti į Europos ir pasaulio kultūros tėkmę. Universiteto langai atviri gaiviems pasaulinės mokslo minties vėjams, o durys – prasmingam bendradarbiavimui vardan tiesos, laisvės ir pažangos“, – paaiškino prof. J. Augutis.

Ceremonijoje pagerbtas ir ankstesnysis VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, vadovavęs universitetui ankstesnes dvi kadencijas, nuo 2006-ųjų – universitetas jam padėkojo, o Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis įteikė II laipsnio Santakos garbės ženklą, kuris yra skiriamas labiausiai nusipelniusiems kauniečiams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min