Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 13d. 07:00

Verslo studijos anglų kalba – užsienis Lietuvoje

Arūnas Rakauskas
E. Kurausko nuotr. / Arūnas Rakauskas

Atviras mąstymas, tarptautinė patirtis ir tarpkultūrinės žinios – privalomos savybės siekiant ambicingų ateities tikslų. Anglų kalbos mokėjimas taip pat yra kiekvieno perspektyvaus ir verslaus asmens būtinybė. Tačiau kur šių dalykų gali įgyti jaunas žmogus, norintis studijuoti Lietuvoje, bet kartu siekiantis studijų patirties užsienyje?

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos tarptautinio verslo studijų anglų kalba programos alumnas Arūnas Rakauskas įsitikinęs, kad studijos anglų kalba – puiki galimybė pasisemti tarpkultūrinės patirties, o verslo anglų kalbos mokėjimas palengvina tolimesnį kelią siekiant darbo pozicijų tarptautinėse korporacijose, mezgant santykius su potencialiais verslo partneriais užsienyje.

Multikultūrinės aplinkos įtaka sprendimams

Vaikinas neslepia – pirmą studijų semestrą jis pradėjo lietuvių kalbos grupėje, tačiau greitai pajuto poreikį siekti daugiau ir nusprendė pereiti į anglakalbių grupę, kurioje tarptautinio verslo mokėsi ir lietuviai, ir iš užsienio atvykę studentai. „Vienas svarbiausių aspektų, kuris lėmė pasirinkti studijas anglų kalba – žinojimas, kad verslo anglų kalbos mokėjimas palengvina tolimesnį kelią siekiant darbo pozicijų tarptautinėse korporacijose ar mezgant santykius su potencialiais verslo partneriais. Be to, įsitikinau, kad bendravimas su kitataučiais plečia pažiūras, leidžia pažinti kitas kultūras, verčia plačiau mąstyti“, – teigia A. Rakauskas.

Pašnekovas pabrėžė, kad tarptautinės pažintys, užmegztos studijų metu, yra labai svarbios ir dabar – buvę grupiokai plėtoja verslus kitose šalyse, tad tai padeda rasti sinergijų, teikti tarpusavio pagalbą, susijusią su verslo plėtra ar verslo santykiais.

Asmeninio archyvo nuotr./Arūnas Rakauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Arūnas Rakauskas

Pirmas verslas – pirmame kurse

A. Rakauskas jau išbandė tiek samdomą darbą, tiek savo verslo kūrimo kelią. Jau pirmame studijų kurse su bendraminčiais jis sukūrė edukacinių renginių gidą Edukuokis.lt, kuris tapo ir pirmąja rimtesne pamoka, nes dėl ribotų žinių, patirties ir išteklių projektą teko stabdyti. Šiuo metu jis dirba prie naujo sėkmingai augančio verslo projekto – Zlotas.lt, krovinių pristatymo paslaugų platformos iš Lenkijos, taip pat vadovauja įmonės „Dremler“ pardavimų ir rinkodaros skyriui.

„Studijuodamas buvau apsuptas ambicingų žmonių iš viso pasaulio, puikių dėstytojų, profesorių, todėl stengiausi išnaudoti visas galimybes, priemones, kurios leistų įgyti kuo daugiau patirties. Dalyvavau verslumo renginiuose, organizuojamuose startuolių pitch‘uose (idėjų pristatymuose), verslo kūrimo moduliuose, Verslumo akademijoje. Studijų metu įgytos žinios tikrai smarkiai prisidėjo prie dabar kuriamo verslo sėkmės. Įgijus kokybiškų verslo valdymo žinių yra daug lengviau kurti verslą, nereikia skirti papildomai laiko informacijos rinkimui ir mokamoms konsultacijoms“, – teigia A. Rakauskas.

Užsienis Lietuvoje

III kurso studentė Aistė Prialgauskaitė studijuoti tarptautinį verslą anglų kalba pasirinko orientuodamasi į platesnes savęs realizavimo galimybes baigus studijas. Jos nuomone, norint suprasti procesus, vykstančius kitose šalyse, gebėti suprasti įvairius terminus ir daug lengviau įsilieti į verslo aplinką, reikia mokėti laisvai reikšti savo mintis anglų kalba pasirinktoje profesinėje srityje.

A. Prialgauskaitė yra aktyvi Verslo mokyklos bendruomenės narė, atradusi savo nišą ne tik Studentų atstovybės veikloje, bet ir realizuojanti savo meninius gebėjimus – ji dalyvavo Vilniaus universiteto organizuojamame Talentų vakare ir jau ne vieną kartą savo pasirodymu džiugino diplomų teikimo šventės dalyvius.

„Studijų metu save galima realizuoti tiek visuomeninėje, tiek meninėje veikloje. Čia suteikiamos ir tarpkultūrinės patirties įgijimo galimybės – tiek pačiam išvykti studijuoti svetur, tiek susipažinti su kitų šalių kultūromis nepaliekant Lietuvos. Kadangi studijos vyksta anglų kalba, daug lengviau perlipti bendravimo su „Erasmus“ studentais barjerą, įsigilinti į kultūrą ir užmegzti ryšių, kurie gali praversti ir ateityje“, – mano Aistė.

I. Aidukevičiūtės nuotr./Aistė Prialgauskaitė
I. Aidukevičiūtės nuotr./Aistė Prialgauskaitė

Maždaug trečdalį tarptautinio verslo anglų kalba studentų grupės sudaro studentai, atvykę iš užsienio šalių – Pietų Korėjos, JAV, Italijos, Azerbaidžano, Filipinų, Turkijos ir kitų. Prie jų nuolat prisijungia ir pagal „Erasmus“ ar dvišalių mainų programas atvykę studentai. Tai puiki galimybė, o kartu ir iššūkis studijuoti ir dirbti multikultūrinėse komandose. Vilniaus universiteto Verslo mokyklos studentai taip pat aktyviai naudojasi tarptautinių mainų galimybėmis, atlieka praktiką, išvyksta į vasaros stovyklas užsienyje, studijų metu dalyvauja tarptautiniuose projektuose bei iššūkiuose.

Verslo studijos padeda geriau orientuotis ir adaptuotis pasaulyje

A. Prialgauskaitė tarptautinio verslo studijas rekomenduotų ne tik tiems, kurie jau turi minčių apie savo nuosavą verslą, bet ir neturintiems išsamesnių verslo žinių. „Teko girdėti ne vieną komentarą, kad verslą suprasti galima tik į jį neriant stačia galva ir gaunant praktinę naudą. Aš ir nesakau, kad studijos jus apsaugos nuo nesėkmės ar rizikos. Tačiau studijos leis suprasti, kas buvo padaryta ne taip, ką reikėtų keisti. Rizika niekur nedings, bet universitetas suteiks gebėjimų pamatuoti ją, o tai nuosavam verslui lems didesnę tikimybę įsitvirtinti kintančioje rinkoje. Kiekvienas studijų semestras pažeria platų spektrą žinių: nuo ekonomikos pagrindų iki apskaitos, nuo žmogiškųjų išteklių vadybos iki verslo matematikos. Net jei nepulsite kurti verslo dar besimokydami ar tik pabaigę studijas, įgysite žinių, suformuosiančių jūsų analitinį mąstymą ir leisiančių daug lengviau orientuotis pasaulyje“, – tikina pašnekovė.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min