Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 6d. 13:07

VGTU absolventė Monika: „Erasmus“ sustiprino mane kaip asmenybę ir profesionalę“

Darbo vietoje kalbų mokykloje Valensijoje
Asmeninio albumo nuotr. / Darbo vietoje kalbų mokykloje Valensijoje
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventė Monika Krikščiūnaitė senatvėje tikrai turės ką papasakoti anūkams apie savo keliones po Europos šalis. Jauna mergina, pasinaudojusi programos „Erasmus“ suteikiamomis galimybėmis, profesinę praktiką atliko Didžiojoje Britanijoje, po to semestrą studijavo Ispanijos mieste Valensijoje, o įgijusi bakalauro laipsnį VGTU Verslo vadybos fakultete vėl grįžo ten praktikai po studijų.

Pirmą kartą su tarptautiškumo galimybėmis Monika susidūrė trečiame kurse, ieškodama, kur vasarą galėtų atlikti gamybinę praktiką. Lietuvoje nerasdama nieko, kas jai labai patiktų, vadybos studijų programos studentė kreipėsi į universiteto praktikų koordinatorius, kurie pasiūlė praktiką atlikti Didžiojoje Britanijoje.

„Žinoma, labai bijojau, tačiau apsvarsčiusi visus pliusus – kelių mėnesių darbą Lydso kalbų koledže, stipendiją ir įdomią patirtį – priėmiau šį iššūkį. Pirmos dvi savaitės buvo itin sunkios, ypač dėl to, kad dar drovėjausi kalbėti angliškai, ir nesupratau visų man skiriamų užduočių. Tačiau vėliau atsipalaidavau ir stengiausi gauti kuo daugiau naujų žinių ar įspūdžių tiek profesiniam, tiek asmeniniam tobulėjimui,“ – pasakojo VGTU absolventė.

Jūra ir palmės – ko daugiau norėti?

Mergina teigia, kad praktika užsienyje padėjo jai sustiprėti kaip asmenybei – padidėjo pasitikėjimas savimi, nebegąsdina stresinės situacijos, prasiplėtė akiratis, o požiūris į iš pirmo žvilgsnio sudėtingus dalykus tapo daug paprastesnis. Tuo pačiu ji patobulino savo anglų kalbos žinias, užmezgė kontaktus su žmonėmis, kurie galėtų padėti tolesniame karjeros kelyje, ir, žinoma, įgijo profesinių vadybos žinių – išmoko kuruoti projektus, organizuoti ir planuoti administracinius darbus įmonėje.

Žinoma, labai bijojau, tačiau apsvarsčiusi visus pliusus – kelių mėnesių darbą Lydso kalbų koledže, stipendiją ir įdomią patirtį – priėmiau šį iššūkį.

Dar būdama Didžiojoje Britanijoje Monika pradėjo domėtis ir kitomis „Erasmus“ programos galimybėmis – studijomis užsienyje. Po sėkmingų aukštosios mokyklos Ispanijoje paieškų, mergina ketvirto kurso antroje pusėje išvyko į Valensijos Politechnikos universitetą.

„Ten šilta, gražu, jūra ir palmės – ko daugiau norėti? – šypsojosi VGTU absolventė. – Tiesa, buvau jau ketvirtame kurse, turėjau užbaigti baigiamąjį bakalauro darbą ir dar pradėjau mokytis ispanų kalbos, todėl lengva tikrai nebuvo.“

Baigiamąjį darbą derino internetu

Bakalauro darbo temą mergina taip pat susiejo su studijomis Valensijoje – ji tyrė žmogiškojo kapitalo vertę švietimo įstaigose Lietuvoje ir Ispanijoje. Iki išvykimo į užsienį ji jau turėjo kone visą teorinę darbo dalį, todėl atvykusi į Ispaniją turėjo rūpintis tik tyrimo atlikimu ir jo duomenų analize. Su baigiamojo darbo vadovu iš VGTU Monika iki grįžimo į Vilnių bendravo vien internetu.

Paklausta apie studijų VGTU ir Valensijos Politechnikos universitete skirtumus mergina tik gūžtelėjo pečiais.

Asmeninio albumo nuotr./Su Erasmus draugais iš Valensijos
Asmeninio albumo nuotr./Su Erasmus draugais iš Valensijos.

„Turėdama galimybę palyginti, galiu drąsiai pasakyti, kad VGTU niekuo nenusileidžia užsienio aukštosioms mokykloms. Tiek Lietuvoje, tiek Ispanijoje turėjau šiltų ir draugiškų dėstytojų, kurie noriai pagelbėdavo visais iškilusiais klausimais, ir, žinoma, tokių, kurie tiesiog norėjo kuo greičiau atlikti savo darbą ir eiti namo. Studijų tvarka taip pat panaši: yra privalomi ir pasirenkamieji dalykai, teorinės ir praktinės paskaitos. Tačiau, kalbant apie studentus, Ispanijoje jie labiau linkę bendrauti ir megzti naujas pažintis,“ – pasakojo M.Krikščiūnaitė.

Naudojasi visomis galimybėmis

Apgynusi bakalauro darbą Lietuvoje ir atsiėmusi VGTU diplomą, Monika grįžo atgal į Valensiją, pasinaudojusi nauja patobulėjusios „Erasmus+“ programos galimybe – praktika, atliekama po studijų. Ispanijoje studijų metu užmegzti kontaktai merginai leido dėl praktikos kreiptis tiesiai į kalbų mokyklą „2DayLanguages“, kurioje užsieniečiai mokosi ispanų kalbos.

Jauna esu tik vieną kartą, todėl noriu pasinaudoti visomis gyvenimo suteikiamomis galimybėmis.

Kiek daugiau nei 3 mėnesius trunkančios praktikos metu VGTU absolventė kaupia įgūdžius tolimesnei karjerai ir dirba rinkodaros specialistės asistente – rašo žinutes socialiniams tinklams, analizuoja rinkodaros veiksmus, teikia naujas idėjas, dalyvauja studentų pamokose ir padeda kitais administraciniais klausimais.

„Pati mokiausi ir vis dar tobulinu savo ispanų kalbos žinias šioje mokykloje, todėl labai džiaugiuosi, kad dabar galiu čia įgyti ir profesinės patirties. Jauna esu tik vieną kartą, todėl noriu pasinaudoti visomis gyvenimo suteikiamomis galimybėmis. Už smagiausias patirtis turiu dėkoti „Erasmus“ studijų ir praktikos programoms, kurios atvėrė duris į visiškai kitokį pasaulį, ir žingsnis po žingsnio mane atvedė ten, kur dabar esu ir kur noriu būti,“ – sakė VGTU absolventė M.Krikščiūnaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Didžiojoje Britanijoje
Asmeninio albumo nuotr./Monika Didžiojoje Britanijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:00
00:46
00:54

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min