Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VGTU ims ruošti programų inžinierius

Nauja studijų programa VGTU - programų inžinerija
Nauja studijų programa VGTU - programų inžinerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet stojantiesiems pasiūlys programų inžinerijos studijas. Jas baigę absolventai gebės kurti dideles, sudėtingas ir šiuolaikinių įmonių bei organizacijų poreikius atitinkančias programų sistemas, pavyzdžiui – e. parduotuvių, e. bankininkystės, e. valdžios programas, gamybos ar prekybos procesų valdymo įrangą.

Augant užsienio investuotojų pasitikėjimui verslo galimybėmis Lietuvos IT sektoriuje, šalies specialistai turi sąlygas panaudoti geriausius savo gebėjimus tarptautinėse kompanijose. Pavyzdžiui, Vilniuje jau 4-erius metus veikiantis „Barclays“ technologijų centras šiuo metu turi daugiau nei 1200 darbuotojų ir planuoja nuoseklų augimą.

Trūksta specialistų

Studentams užtikrinamos ne tik reikalingiausios žinios, bet ir karjeros perspektyvos, - sakė G.Dzekunskas.

„Džiugu, kad universitetas rengia programas atsižvelgdamas į rinkos poreikius. Taip studentams užtikrinamos ne tik reikalingiausios žinios, bet ir karjeros perspektyvos. Nuolat besikeičiančios technologijos ir sudėtingų operacijų atlikimas reikalauja specifinių kvalifikacijų, tad mes nuolat ieškome darbuotojų, turinčių ne tik programinės įrangos kūrimo bei jos testavimo kompetencijų“, – sakė „Barclays“ vadovas Lietuvoje Giedrius Dzekunskas.

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“
Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“

VGTU siūlomos programų inžinerijos studijos, parengtos bendradarbiaujant su IT verslo atstovais, sieks praplėsti įprastą programuotojų žinių ir gebėjimų įvairovę. „Rinkoje vis didesnę paklausą turi didelės ir sudėtingos programos, tokios, kaip verslo valdymo informacinės sistemos ar kompiuterinė gamybos proceso valdymo įranga. Norint kurti tokias sistemas, neužtenka vien programavimo žinių. Tai procesas, apimantis daug specifinių aspektų: programų specifikavimą, projektavimą, testavimą ir kitus“, – sakė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros vedėjas Dalius Mažeika.

Būsimieji programų inžinieriai mokės projektuoti programinę įrangą taikydami modernius metodus, programuoti įvairiomis programavimo kalbomis ir testuoti įvairios paskirties bei sudėtingumo programų sistemas, taip pat taikyti įvairius algoritmus, vertinti jų efektyvumą ir atlikti programų sistemų integraciją. Gavę projektų, procesų ir žmogiškųjų išteklių valdymo pagrindus absolventai bus pasiruošę rimtiems iššūkiams darbo rinkoje ir galės dirbti programų kūrimo projektų vadovais, programų architektais, programuotojais ar programų testuotojais.

Algom lenka tik finansų ir draudimo specialistai

Prognozuojama, kad atimiausius 2–3 metus specialistų paklausa pasiūlą viršys 5 kartus.

„Infobalt“ asociacijos, vienijančios 140 Lietuvos informacinių technologijų įmonių, apklausa parodė, kad programuotojo specialybė IT įmonėse Lietuvoje yra viena populiariausių – tokias pareigas turi net 34 proc. visų dirbančiųjų IT paslaugų segmente. Tokia statistika aiškinama tuo, kad skaitmeninės technologijos vis plačiau naudojamos visose srityse – nuo automobilių iki audiovizualinio meno.

Augant specialistų poreikiui, kartu didėja ir potencialiems darbuotojams siūlomas užmokestis. „Infobalt“ skelbia, kad dabar vidutinis atlyginimas IT srityje siekia 3 694 Lt ir jis auga maždaug po 4,5 proc. per metus. IT specialistus darbo užmokesčio dydžiu Lietuvoje lenkia tik kvalifikuoti finansų ir draudimo sričių darbuotojai.

Iš viso Lietuvos IT paslaugų segmente jau dirba 20 tūkstančių specialistų – darbuotojų skaičius per 4 metus išaugo net ketvirtadaliu, tačiau skelbiama, kad dar bent 2–3 metus specialistų paklausa pasiūlą viršys 5 kartus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min