Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 19d. 13:01

VGTU pirmieji Lietuvoje pradės rengti sraigtasparnių pilotus

VGTU sraigtasparnis Cabri G2
VGTU sraigtasparnis Cabri G2

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) investuoja į studijų infrastruktūrą – šią savaitę skrydžių praktikų bazę Kyviškėse papildė du nauji sraigtasparniai Cabri G2, kurių vertė – beveik 3 milijonai litų.

Orlaiviai bus naudojami rengti kvalifikuotus sraigtasparnių pilotus. Tokius specialistus ruošianti VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto studijų programa bus pirmoji ir vienintelė Lietuvoje.

Būsimų pilotų jau dabar laukia Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos bei Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM. Šios įstaigos, neturėdamos tinkamų instruktorių, buvo priverstos siųsti darbuotojus į mokymus užsienyje arba naudoti mokymams nepritaikytą įrangą.

„Aviacijos rinkoje vis labiau ryškėja kvalifikuotų sraigtasparnių pilotų trūkumas – apie tai vis užsimindavo ir mūsų socialiniai partneriai iš valstybinių įstaigų. Naujieji sraigtasparniai leis pradėti naują veiklos etapą Lietuvos aviacijos istorijoje ir dar labiau sustiprinti pilotų rengimo lyderystę visoje Rytų Europoje“, – sakė VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto direktorius Jonas Stankūnas.

Šiemet Prancūzijoje pagaminti mokomieji sraigtasparniai Cabri G2 sertifikuoti Europoje ir atitinka visus keliamus aviacinius reikalavimus. Vieno sraigtasparnio kaina – 1,43 milijono litų. Papildomai įsigyta jiems pritaikyta speciali įranga ir piloto bei orlaivius aptarnaujančių mechanikų mokymai. Pirkinys finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir VGTU lėšomis.

Sraigtasparnių įsigijimu užbaigiamas svarbus VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto plėtros etapas: per penkerius metus į šiuolaikišką aerodrominę įrangą, 4 naujus lėktuvus, 2 sraigtasparnius ir skrydžių treniruoklį investuota 10,2 milijonų litų. Tolimesniuose VGTU instituto modernizavimo planuose – Kyviškių aerodromo renovacijos darbai, degalų saugyklos bei treniruoklių ir laboratorijų korpuso statybos.

VGTU A. Gustaičio aviacijos institutas šiais metais mini 20 veiklos metų jubiliejų. Per šį laikotarpį išleista daugiau nei 1 300 absolventų – lakūnų, skrydžių valdymo specialistų ir inžinierių. Institutas organizuoja jungtines studijų programas su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, taip pat rengia studijas anglų kalba. Instituto teorinio ir praktinio mokymo veiklos atitinka tarptautinių civilinių organizacijų ICAO, EASA ir EUROCONTROL standartų reikalavimus, tad absolventų kvalifikacija pripažįstama visame pasaulyje. Tai patvirtina ir Civilinės aviacijos administracijos išduoti sertifikatai.

Šiuo metu VGTU A. Gustaičio aviacijos institutas eksploatuoja ne tik naujuosius sraigtasparnius, bet ir 11 vienmotorių bei 1 dvimotorį orlaivius – visais jais skraidyti mokosi būsimieji pilotai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min