Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoje dviejų rektorių Klaipėdos universitete – neliko nė vieno

Vaidutis Laurėnas tapo naujuoju Klaipėdos universiteto rektoriumi.
15min.lt nuotr. / Vaidutis Laurėnas pernai tapo Klaipėdos universiteto rektoriumi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universitetas, kurį laiką valdytas dviejų rektorių, liks be vadovo.

Antradienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad prof. Vaidutis Laurėnas, eidamas Klaipėdos universiteto tarybos nario pareigas ir  kandidatuodamas viešojo konkurso būdu užimti universiteto vadovo pareigas, dalyvavo renkant save patį šios aukštosios mokyklos rektoriumi.
Konstatuota, kad toks V. Laurėno elgesys prieštarauja Įstatymo reikalavimui vengti interesų konflikto ir pareigai nusišalinti jam esant. Todėl nutarimas dėl Klaipėdos universiteto rektoriaus priimtas esant neteisėtai šios aukštosios mokyklos tarybos sudėčiai.

Atsižvelgdama į tai, Komisija nutarė kreiptis į Klaipėdos universitetą, kad šis per dvi savaites nutrauktų darbo sutartį, sudarytą pažeidžiant Įstatymo reikalavimus su rektoriumi V. Laurėnu. Priešingu atveju Komisija kreipsis į teismą dėl šios darbo sutarties pripažinimo negaliojančia.

V.Laurėnas rektoriumi tapo praėjusių metų gruodžio 19 d., kai su juo buvo pasirašyta darbo sutartis. Tuo metu darbo sutartis dar nebuvo pasibaigusi ir su prof. Vladu Žulkumi.

Kurį laiką abu rektoriai stebino aplinkinius dalyvaudami oficialiuose renginiuose drauge.

V.Žulkus, teigęs, jog dėl susidariusios situacijos kreipsis į teismą, pareigų neteko sausio 23-iąją.

V.Žulkus rektoriaus kadencija turėjo tęstis iki šių metų spalio. Tačiau pasikeitus Mokslo ir studijų įstatymui, pernai buvo surengti nauji rektoriaus rinkimai, nelaukta, kol pasibaigs tuomečių rektorių kadencijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min