Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus dailės akademija kviečia į atvirų durų dienas

Šaltinis: 15min
0
A A

Ateinančią savaitę, balandžio 19-22 dienomis Vilniaus dailės akademija (VDA) būsimuosius studentus ir visus, besidominčius studijomis šioje aukštojoje mokykloje, kviečia į atvirų durų dienas.

Šiemet bakalaurams siūlomos 26 studijos programos, vykdomos akademijoje ir jos padaliniuose Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose. Būsimiesiems magistrantams siūloma pasirinkti iš 20 siūlomų studijų programų. Vilniaus dailės akademijoje veikia humanitarinių mokslų srities, menotyros krypties meno istorijos, skulptūros ir architektūros, meno kritikos, meno kūrinių apsaugos ir restauravimo šakų doktorantūros nuolatinės studijos, taip pat vykdomos meno aspirantūros studijos.

Stojantieji į aukštąsias mokyklas galės rinktis iki dvylikos pageidaujamų specialybių. Šiemet nereikės mokėti stojamosios studijų įmokos, nieko nekainuos ir pageidavimų koregavimas. Priimtieji studentai dokumentų įforminimo metu turės sumokėti 120 litų mokestį. Nuo įmokos atleidžiami stojantieji, gimę 1986 metais arba vėliau, taip pat neturintys abiejų tėvų arba globėjų bei turintieji sunkią negalią. Šie asmenys kartu su kitais dokumentais turės pateikti kopijas dokumentų, suteikiančių galimybę pasinaudoti šia lengvata.

Pasak VDA rektoriaus Audriaus Klimo, naujoji studijų krepšelių sistema nuvylė nemažai norinčiųjų meno specialybes studentų, tačiau Akademija ir toliau siekia būti patrauklia studijų vieta būsimiesiems menininkams: „Studentus vilioja galimybės studijuoti solidžią istoriją turinčioje akademijoje, be to, turime pasiūlyti ir tai, ko nesiūlo jokia kita aukštoji mokykla. Pavyzdžiui, kiekvienas dizaino specialybės studentas, įstojęs į akademiją, gaus stacionarų „Apple“ kompiuterį su programine įranga. Baigęs studijas, studentas kompiuterį galės tiesiog vežtis namo ar į savo darbo vietą. Be to, Akademijos bendrabutis – pačioje barokinio Vilniaus senamiesčio širdyje. Nuo jo – tik keli žingsniai iki auditorijų, tad studentai iš karto sutaupo nemažai savo ir tėvelių pinigų, kuriuos būtų skyręs miesto transportui“.

Meno srities stojamasis egzaminas vertinamas pagal šimtabalę sistemą. Skaičiuojant konkursinius balus, stojamojo egzamino vertinimas perskaičiuojamas taikant valstybinio egzamino perskaičiavimo tvarką. Konkursinių mokomųjų dalykų brandos egzaminų ir galutiniai pažymiai perskaičiuojami vadovaujantis Bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštųjų mokylų pagrindines ir vientisąsias studijas šių metų taisyklių bendrosiomis nuostatomis.

Savarankiškų darbų peržiūros vyks visuose fakultetuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Telšiuose birželio 15 -17 dienomis nuo 9 iki 16 val. Pagrindinė stojamųjų egzaminų sesija vyks nuo birželio 17 iki liepos 4 dienos.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min