Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 21d. 08:47

Vilniaus savivaldybė su MRU steigia naują mokyklą su darželiu

Rugsėjo 1-oji Nemenčinėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-oji

Vilniaus savivaldybė su Mykolo Romerio universitetu (MRU) steigia naują mokyklą ir darželį Antakalnyje.

Savivaldybės taryba šią savaitę pritarė sprendimui su universitetu kurti bendrąją įstaigą – Mykolo Romerio universiteto progimnaziją.

Kaip BNS sakė Vilniaus mero patarėjas švietimui Albertas Lakštauskas, sutartį planuojama pasirašyti artimiausiomis savaitėmis, o pati mokykla bei darželis turėtų pradėti veikti 2022-ųjų rugsėjį.

„Savivaldybės interesas yra Antakalnis, tokia vieta, kur poreikis augantis, progimnazijinio amžiaus vaikai netelpa į pačią Antakalnio progimnaziją, yra atvažiuojančių vaikų. Taip pat atsirado galimybė jiems pasiūlius pastatą, kuris jiems nereikalingas. O jų interesas yra turėti tokią mokyklą kaip galimybę derinti mokslą su bendruoju ugdymu“, – BNS sakė A.Lakštauskas.

Progimnaziją 1-8 klasių moksleiviams įkurti planuojama Valakupių g. 5 esančiame komplekse, kur anksčiau veikė universiteto Politikos ir vadybos fakultetas, buvo įsikūręs ir baltarusiškas Europos Humanitarinis universitetas, o dabar patalpos nenaudojamos.

Anot A.Lakštausko, mokykla neturės iškirtinės ugdymo krypties, bet bus orientuojamasi į ugdymo kokybę.

Tuo metu mokyklos veiklos nuostatuose nurodyta, kad įstaigos išskirtinumas bus mokslo ir praktikos derinimu grįstas ugdymas realizuojant STEAM metodiką (apjungiančią tiksliuosius, gamtos mokslus, technologijas, menus). Žadami teisės, vadybos, jaunojo ekonomisto ir mentoriaus, taip pat kriminalistikos, psichologijos būreliai, gausus papildomų užsienio kalbų pasirinkimas, įskaitant korėjiečių ir japonų.

„Ten kaip tik yra korpusas, planuojame, kad mokykla turėtų ir savo darželį“, – sakė jis.

Sutartyje numatyta, jog MRU ir savivaldybė steigiant viešąją įstaigą įneš po simbolinį eurą, tačiau įsipareigoja patalpų remontui ir pritaikymui mokyklai skirti ne mažiau nei 6 mln. eurų. A. Lakštauskas sako, kad planuojama, jog MRU ir savivaldybės bendros investicijos siektų apie 7 mln. eurų.

„Planuojame pirma turėti mokyklos koncepciją, architektūrinę užduotį, kokios norime mokyklos, tuomet įjungti statybininkus. Pastatai negriaunami, įvertinus būklę, jie tinkami renovuoti. Preliminarus skaičius, įvertinus pagal standartines schemas, yra 7 milijonai eurų“, – sakė jis.

Sutarčiai dar turėtų pritarti MRU taryba, ją pasirašyti ketinama per artimiausias savaites. Be kita ko, mokyklos steigimui reikės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritarimo – 10-čiai metų panaudos teise perduoti patalpas naujai įstaigai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min