Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dienos IFDi''37: ekskursijos, diskusijos ir koncertas

Vilniaus Universitetas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dienos šiemet vyksta jau 37-ąjį kartą ir kviečia ne tik istorikus, bet ir visus vilniečius gegužės 4–7 dienomis švęsti po Liepa ir už Istorijos fakulteto ribų!

Šiemet IFDi 37 gali pasigirti gausybe įdomių renginių, tad šventės programoje kiekvienas atras, ką veikti.

Programa:

Jauti, kad per mokslo metus nesukaupei pakankamo perskaitytų knygų bagažo? Užsuk į VU Istorijos fakulteto kiemelį gegužės 4 dieną, nuo 10:00 iki pat 16:30, nes  čia šurmuliuos spalvinga ir pilna įdomybių  knygų mugė!

Šventė be atidarymo ― ne šventė. Istorikų dienos 37 šiemet atsidaro lydimos nuostabaus „Skylės“ vokalisto R. Radzevičiaus balso. Taip pat laukia Istorijos fakulteto dekano kalba, pasveikinti istorikų atvyksta ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Atidaryti šventę padės ir šaunioji Studentų atstovybė bei istorijos studentų korporacija „Tilia“, be kurių istorikų dienų nebūtų! Susitinkame gegužės 4 dieną 12:30 val. Istorijos fakulteto kiemelyje.

Tuoj po atidarymo visus susirinkti kviečia Raimundas Lopata ― politologas, VU profesorius. Jis pristatys drauge su kolega, politologu, humanitarinių mokslų daktaru Alvydu Jokubaičiu parašytą  knygą „Lietuva kaip problema“. Visi norintys galės išgirsti R. Lopatos įžvalgas apie esamą Lietuvos padėtį, primenančią, kad mes ne tik mokomės istorijos, bet ją išgyvename. Pristatymas vyks gegužės 4 dieną, 14:00 VU Istorijos fakulteto 211 auditorijoje.

Manai, kad apie Lietuvos sostinę žinai viską? Ateik ir išsiaiškink― gegužės 4 dieną 17:00 vyks ekskursija po Vilnių. Ekskursiją ves trečiakursė Istorijos fakulteto studentė Julijana Leganovič.

Aktyvius istorijos studentus subūrusi šaunioji korporacija „Tilia“ drauge su gausia palyda – lekt. Andriumi Grodžiu, dr. Liutauru Gudžinsku ir dr. Arvydu Anušausku – kviečia visus į diskusiją „Baltijos šalių vienybė – istorinė aplinkybė ar ateities perspektyva?“ Drauge svarstysime šiomis dienomis aktualius klausimus: Kuo mums svarbi Baltijos šalių vienybė? Ar tai nėra tik istorijos suformuotas reiškinys? ir kartu ieškosime atsakymų gegužės 4 dieną 19:00 VU Istorijos fakulteto kiemelyje po liepa. (Lietaus atveju renkamės 211 auditorijoje)

Jei nespėjai vakar, šiandien dar turi progą apsilankyti knygų mugėje! Gegužės 5 dieną ji veiks nuo 10:00 al. iki pat popietės ― 16:30 val., tad tikrai spėsi atrasti sau patinkančią knygą!

Visus futbolo mylėtojus ir žaidėjus nuo pat ankstyvo ryto į stadioną išbandyti jėgų ragins Futbolo turnyras dekano taurei laimėti! Kur? Saulėtekio al. 26, stadione, aptvertoje futbolo aikštelėje. Kada? 9:00–16:00 val.

Pajusti kultūrinę Vilnius dvasią ir panirti į paslaptingą muziejų pasaulį gegužės 5 dieną kvies net dvi ekskursijos: ekskursija Bažnytinio paveldo muziejuje (kaina 1 eur) ― 11:00 val. Šv. Mykolo g. 9 ir ekskursija Vilniaus Katedros varpinėje (kaina 1 eur) ― 13:00 val. Vilniaus katedra.

Pailsėjus po ekskursijų, vakare visus į diskusiją „Ar egzistuoja Lietuvoje humanitarinių mokslų krizė?“ suburs  rektorius akad. prof. habil.dr. Artūras Žukauskas, prof. Paulius Vaidotas Subačius, prof. Rimantas Jankauskas, Vilniaus licėjaus direktorius, istorijos mokytojas ekspertas Saulius Jurkevičius. Diskusiją moderuos Vytautas Bruveris. Pasikalbėsime už fakulteto ribų ― istoriniuose Signatarų namuose, Pilies g. 26, gegužės 5 dieną.

Istorijos fakulteto dienose ką veikti suras ir kino mylėtojai. Būtent jie yra kviečiami į kino vakarą žiūrėti Manto Kvedaravičiaus filmo „Barzakh“. Kinas po atviru dangumi, jaukiame VU Istorijos fakulteto kiemelyje, kas gali būti geriau? Po filmo padiskutuosime su „Meno avilio“ vadove Lina Kaminskaite-Jančoriene apie filmo kūrimo procesą ir aktualumą. Žiūrovai bus vaišinami arbata ir sausainiais. Kada? 21:00 val. Kur? Jau minėtame VU Istorijos fakulteto kiemelyje. P.S. lietaus atveju kelsimės į 211 auditoriją. 

Kiekvienas istorikas yra menininkas. Tuo įsitikins visi, gegužės 6 dieną apsilankę pirmo kurso Istorijos studento Edvino Krakio fotografijų parodoje.  Nuotraukos bus eksponuojamos nuo 10 iki 16 val. Istorijos fakultete.

VU Istorijos fakulteto dienose istorija atgyja! Gegužės 6 dieną istorikų kiemelis pavirs Viduramžių riterių ringu, kur lankytojai nuo 10:30  iki 13:00 galės stebėti įspūdingus fechtuotojų pasirodymus.

Istorikų šventė visiems Istorijos fakulteto studentams siūlo nemokamai apsilankyti ekskursijoje po Genocido aukų muziejų (Aukų g. 2). Visų patogumui ekskursija gegužės 6 dieną vyks net du kartus ― 11:00 ir 13:00, tad visi IF studentai turės galimybę apsilankyti!

Istorijos fakulteto dienos nepamiršo ir sunkiosios muzikos gerbėjų! Kas širdyje jaučiasi tikrais rokeriais ar domisi Lietuvos roko muzikos istorija, yra maloniai laukiami gegužės 6 dieną 15 val. 211 auditorijoje, kur vyks paskaita apie Lietuvos roką.

Istorijos fakulteto dienos neįsivaizduojamos be tradicija tapusio Bendruomenės vakaro. Jo metu pabendrauti susirenka visi, turintys ryšį su VU Istorijos fakultetu. Buvę ir esami studentai, dėstytojai ir istorikų draugai renkasi gegužės 6 dieną 19 val. po visų mylima liepa. Renginio programa: 20 val. Istorijos fakulteto valgykloje. Savo pasirodymais džiugins gyvos muzikos atlikėjai Dovydas Jovaišas, Danielis Juodis, Robas B. Coltonas ir „Wilenka Studium“.

Paskutinę istorikų šventės dieną palydėsime su trenksmu! Gegužės 7 dieną 17 val. įvyks laukiamiausia šių metų IFDi diskusija „Šaltojo karo analogijos šiandien“. Diskusijoje bus aptariami aktualūs šiandienos politikos ir žiniasklaidos klausimai, susiję su įtempta geopolitine situacija, niūriomis nuotaikomis mūsų Rytų kaimynėje, informaciniu karu bei istoriniu šių reiškinių kontekstu. Diskusijoje dalyvaus žymūs akademinio ir visuomeninio pasaulio atstovai: Gabrielius Landsbergis, Deividas Šlekys, Jonas Ohmanas ir Tomas Vaiseta. Diskusiją moderuos Dovydas Pancerovas. Išskirtinė diskusija su išskirtiniais svečiais įvyks išskirtinėje vietoje  ― LDK Valdovų rūmuose, Renesansinėje salėje (3 a.), Katedros a. 4. 

Ir galiausiai, visų laukiamas Uždaromasis vakaras, kuris visus privers nemiegoti iki pat ryto! Susirinkusiems nuotaiką kels ir šokti iki nukritimo privers: RoadKiLL, PSICHODELINIS ŠUO, BASI, COFFEE OUT. Visi visi gegužės 7 dieną lekiam į Brodvėjaus pub`ą (Vokiečių g. 4/ Mėsnių g. 4 ). Durys atidaromos 20 val. Pradžia 21 val. Bilieto kaina: 2,90 eurų (perkant iš anksto Universiteto g.7, Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Istorijos fakultete), 3,50 eurų (perkant renginio dieną.).

Taigi, ką veiksi gegužės 4–7 dienomis, jau žinai! Belieka pasipuošti plačia šypsena ir iš širdies švęsti istoriją po Liepa!   

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min