15min be reklamos
2022 10 11, 11:33

Vilniuje veikiantis EHU priėmė beveik dvigubai daugiau pirmakursių

Vilniuje veikiantis baltarusiškas Europos humanitarinis universitetas (EHU) šiemet priėmė 631 pirmakursį, tai yra beveik dukart daugiau nei pernai, antradienį pranešė aukštoji mokykla.
Europos humanitarinio universiteto diplomų įteikimo ceremonija
Europos humanitarinio universiteto diplomų įteikimo ceremonija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ši teigiama tendencija patvirtina prielaidą, kad vis daugiau šeimų renkasi ilgalaikę investiciją į europietiškąjį aukštąjį išsilavinimą, kuris garantuoja saugumą ir perspektyvią ateitį Baltarusijos ir aplinkinių šalių jaunimui“, – teigiama pranešime.

EHU duomenimis, per pagrindinį priėmimą gauta 800 norinčiųjų studijuoti paraiškų, tuomet nuspręsta priimti 446 naujus studentus. Per papildomą priėmimą studijų sutartys sudarytos su 64 jaunuoliais.

Be to, universitetas, bendradarbiaudamas su EPAM skaitmeninės inžinerijos mokykla, pradėjo vykdyti informatikos bakalauro programą. Į ją priimtas dar 131 pirmakursis.

Tokiu būdu bendras šiemet EHU priimtų studentų skaičius viršijo 600 žmonių.

Universiteto teigimu, daugiausia – 450 – pirmakursių yra atvykusių iš Baltarusijos, 56 – iš Rusijos, 45 – iš Ukrainos. Taip pat priimta jaunuolių iš Lietuvos, Moldovos, Kazachstano, Sakartvelo.

Naujieji mokslo metai EHU prasidėjo spalio 1 dieną.

EHU yra privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas. Prieš 18 metų aukštoji mokykla priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių.

2019 metais Lietuvos Vyriausybė universitetui suteikė specialių statusą. Ši aukštoji mokykla pripažinta kaip veikianti egzilio sąlygomis dėl politinių priežasčių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min