Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje koncertą Gabrielei Žebrovskytei atminti rengianti lietuvė: „Išmokau atsargumo“

Smuikininkė Rasa Žukauskaitė
Asmeninio archyvo nuotr. / Smuikininkė Rasa Žukauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 25-ąją, minint tarptautinę smurto prieš moteris dieną, Manheime (Vokietija), kur buvo išprievartauta ir nužudyta lietuvė studentė Gabrielė Žebrovskytė, bus surengta demonstracija ir koncertas jai atminti.

„Demonstraciją organizuoja Manheimo Moterų klubas. Ši demonstracija rengiama kasmet nuo 1976-ųjų skirtinguose miestuose, norint užtikrinti moterų teises į saugumą dieną ir naktį“, – 15min.lt teigė Vokietijoje karjeros siekianti smuikininkė lietuvė Rasa Žukauskaitė.

Moteris cituoja lankstinuko, kviečiančio rinktis į minėtas demonstracijas, informaciją: „Mes vis dar neturime vienodų teisių ir vis dar mergaitės bei moterys yra kaltos dėl išprievartavimų bei smurto. Mes turime turėti teisę be prievartos baimės laisvai vaikščioti gatvėse ir gyventi savarankišką gyvenimą. Vyrai, kurie naudoja prievartą prieš moteris, yra patys už tai atsakingi. Mes norime padaryti galą jų smurtui prieš moteris ir mergaites.“

Žiaurus nužudymas nepamirštas iki šiol

Šiame kontekste lietuvė prisiminė Manheimą prieš metus sukrėtusį tautietės G.Žebrovskytės nužudymą. R.Žukauskaitė sako, kad šios studentės nužudymas nėra pamirštas iki šiol.

„Miesto savivaldybė, Manheimo organizacijos vis dar dėl to jaučia kaltę. Po šio įvykio dar buvo vienas vokietės išprievartavimo atvejis, taip pat tam tikrų paryčiais grįžtančių studenčių užpuolimų, tačiau pastarieji nesibaigė kaip G.Žebrovskytės atvejis“, – 15min.lt teigė R.Žukauskaitė.

Išmokė atsargumo

Moters teigimu, po šio įvykio Manheimas ėmėsi veiksmų: gatvės labiau apšviestos, sustiprinta apsauga, naktimis patruliuoja pareigūnai. Taip pat buvo prailginti autobusų grafikai nakties metu.

„Ypatingai tų maršrutų, kuriais studentai pasiekia bendrabučius“, – patikslina lietuvė. Septynerius metus Manheime gyvenanti moteris sako niekada nebijojusi vaikštinėti miesto gatvėmis. Vis dėlto po G.Žebrovskytės nužudymo moteris prisipažįsta tapusi atsargesnė.

Lapkričio 25 d. Manheime ne tik bus surengta minėta demonstracija, tačiau įvyks ir koncertas, skirtas lietuvei G.Žebrovskytei atminti.

„Kvietimą organizuoti šį koncertą gavau iš Muzikos akademijos, nes pastaroji bendradarbiauja su Moterų klubu. Be abejo, nedvejodama sutikau ir pakviečiau dar kelis lietuvius muzikantus, su kuriais koncerte atliksime tik lietuvių kompozitorių kūrinius“, – apie renginį Manheimo Muzikos akademijos kamerinėje salėje pasakojo smuikininkė.

Moteris viliasi, kad į renginius susirinks lietuvių bendruomenė, o G.Žebrovskytė bus pagerbta tylos minute. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventos Mišios
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventos Mišios

Atsidūrė netinkamu laiku netinkamoje vietoje

15min.lt primena, kad lietuvės kūnas rastas krūmuose po Kurto Schumacherio tiltu, netoli tramvajų stotelės. G.Žebrovskytė buvo išprievartauta, nužudyta ir apiplėšta 2013 metų spalio 3 d. tarp 21.30 ir 22 val.

Policijos duomenimis, Gabrielė praėjusių metų spalio 3 d. apsilankė universiteto kino vakare „Movie Night“. Tyrėjai išsiaiškino, kad žudiko G.Žebrovskytė nepažinojo – atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku.

Komentarai
Temos Vokietija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min