2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

VU Filologijos fakultetą mokiniams atvėrė literatūrologas ir vertėja

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto projektas „Išlaisvink kūrybiškumą“ pradėjo savo keliones po Lietuvą.
Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto projektas „Išlaisvink kūrybiškumą“ pradėjo savo keliones po Lietuvą.
Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto projektas „Išlaisvink kūrybiškumą“ pradėjo savo keliones po Lietuvą. / Organizatorių nuotr.

Spalio 25 d. kūrybinė komanda (Vaiva Mikalauskaitė, Miglė Muraškaitė, Birutė Taraskevičiūtė, Eglė Tenikytė, Giedrė Trakytė ir Gabija Vaičeliūnaitė) kartu su LRT laidos „Labas rytas“ vedėja, žurnaliste, vertėja Guoda Pečiulyte bei rašytoju, dėstytoju, redaktoriumi Regimantu Tamošaičiu apsilankė Šilalėje. Ten į Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vykusį susitikimą atkeliavo net apie šimtas mokinių ir mokytojų iš viso Šilalės krašto.

Skirtingų sričių specialistai Filologijos fakultetą mokiniams pavertė tikru atradimu. R.Tamošaitis papasakojo, kad šiame fakultete atsidūrė atsitiktinai, tačiau niekuomet dėl to nesigailėjo, nes būtent ten suprato, jog skaityti knygas gali būti ne tik įdomu, bet ir naudinga – literatūra atveria visus kelius. G.Pečiulytė  pasidalino mintimis apie vertimo studijas ir vertėjo darbą. Pabrėžė, kad, jos nuomone, tik Vilniaus universiteto Filologijos fakultete galima išmokti tiek daug kalbų. Ji palinkėjo mokiniams neužmiršti  ir gimtosios – juk netaisyklingai kalbantis žmogus negalėtų dirbti televizijoje. Nepriekaištingai vartoti gimtąją lietuvių kalbą ji buvo skatinama ir studijuodama vertimą. R.Tamošaitis mokinių dėmesį patraukė kalbėdamas apie plačią literatūros specialistų galimybių sferą, o G.Pečiulytė suintrigavo prasitarusi apie dideles gerų vertėjų algas Europos parlamente.

Susitikimo pabaigoje atlikus apklausą paaiškėjo – neigiami stereotipai apie filologiją yra gajūs. Nepaisant to, gyvai išgirstos žymių žmonių sėkmės istorijos pakeitė daugelio mokinių iki tol turėtą nuomonę, jog ten mokytis nuobodu ir neperspektyvu. Kitas susitikimas su dar keliais Filologijos fakulteto absolventais vyks lapkričio 11 d. Marijampolėje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min