Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 12d. 12:14

VU SA: nemaskuokime problemų studentų sąskaita

Arminas Varanauskas
VU SA nuotr. / Arminas Varanauskas

„Švietimas yra viena svarbiausių valstybės sričių, darančių tiesioginę įtaką tolimesniam šalies vystymuisi, tad naujos tvarkos turi būti priimamos derinant visų suinteresuotų šalių interesus bei lūkesčius, o sprendimas orientuotas ne į trumpalaikį problemos užmaskavimą, bet į ilgalaikę perspektyvą“, – rašoma trečiadienį išplatintame Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) kreipimesi į LR prezidentę, Seimo pirmininkę, Švietimo ir mokslo ministeriją ir kitas atsakingas institucijas.

Tokią Vilniaus universiteto studentų atstovų reakciją paskatino prasidėję pernelyg skuboti veiksmai dėl Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo. „Manome, kad toks skubėjimas gali privesti prie ne iki galo pasvertų sprendimų, kurie gali turėti tikrai neigiamų ilgalaikių pasekmių, todėl pasisakome tik už konstruktyvų dialogą įtraukiant visas suinteresuotas šalis“, – teigia VU SA prezidentas Arminas Varanauskas.

Kiek studentams kainuos nežinia?

Susiklosčiusi situacija Lietuvos aukštajame moksle taip pat atvėrė kelią ir įvairioms spekuliacijoms. Studentai daugelyje aukštųjų mokyklų šiuo metų laiko egzaminus, o tokia situacija, anot VU SA atstovų, gali neigiamai paveikti studijų rezultatus. „Apskritai niekas aiškiai nekalba apie dabar studijuojančius studentus – kokia finansavimo tvarka toliau galios jiems? O turint galvoje, kad studentai yra finansiškai jautri socialinė grupė ir aplink nuolat girdime įvairias interpretacijas, galime pradėti galvoti apie šios stresinės situacijos pasekmes studijų rezultatams“, – kalbėjo A. Varanauskas.

Trečiadienį išplatintame VU SA kreipimesi vis dėlto siūloma iš esmės nekeisti šiuo metu galiojančios finansavimo tvarkos. Taip pat raginama nenusigręžti nuo studentijos ir dalinai pagerinti sąlygas šiuo metu savo lėšomis studijuojantiems studentams – daugiau lėšų skirti šiuo metu Mokslo ir studijų įstatyme numatytam sumokėtos studijas kainos kompensavimo mechanizmui, t.y. numatyti, jog kainą kompensuojama ne „iki 10% geriausių“ savo lėšomis studijuojančių studentų, o 30% geriausiai besimokančių studentų visoje Lietuvoje. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad šio mechanizmo taikymas būtų derinamas su rengiamomis Mokslo ir studijų įstatymo dalinio pakeitimo nuostatomis, kurios reglamentuos akademinių žinių patikrinimo laikotarpius.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min