Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 5d. 14:01

Vyriausybė pritarė ŠU prijungimui prie VU

Mokslų metų pradžios studentų eisena Gedimino pr.
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / VU studentė

Trečiadienį posėdžio metu Vyriausybė nutarė teikti Seimui siūlymą Šiaulių universitetą (ŠU) prijungti prie Vilniaus universiteto (VU).

Vyriausybės nutarimu Seimui siūloma reorganizuoti ŠU prijungimo prie VU būdu, patvirtinti reorganizavimo sąlygų aprašą ir planą.

ŠU reorganizaciją siūloma pradėti nuo 2019 metų liepos 1 dienos.

„Po reorganizavimo ŠU taps VU kamieniniu akademiniu padaliniu – Šiaulių akademija, jo veiklos tęstinumą, akademinį ir ūkinį savarankiškumą garantuos VU statutas“, – rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas teigia, kad ŠU prisijungimas prie VU sustiprins mokslo ir studijų potencialą Šiauliuose ir leis geriau atliepti miesto, regiono bendruomenės bei darbo rinkos poreikius.

Anot ŠMM, ŠU patirtis vykdant e. studijas, mokymosi visą gyvenimą programas ir studijose taikant didaktines inovacijas sudarys prielaidas bendradarbiauti VU ir ŠU pedagogikos centrams rengiant naujos kartos pedagogus.

Pedagogų rengimo centrai šiuo metu vystomi Kaune ir Vilniuje, o specialiosios pedagogikos – Šiauliuose.

Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų – iki 32 mln. eurų ES investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.

Vykdant valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, 14 valstybinių universitetų persitvarkys į 9.

Universitetų tinklo optimizavimui skiriama 123 mln. eurų, iš jų 106 mln. eurų ES investicijų – sujungti ir perkelti fakultetams, atnaujinti įrangai, rekonstruoti akademiniams miesteliams.

Į universitetus taip pat investuojama valstybės turto už 56,981 mln.: investuota – už 33,89 mln. eurų, numatoma – už 23,091 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min