Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Didžiojo universitetas švęs atkūrimo 25-metį

Vytauto Didžiojo universitetas švęs atkūrimo 25-metį. VDU nuotr.
Vytauto Didžiojo universitetas švęs atkūrimo 25-metį. VDU nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 25 d., penktadienį, Vytauto Didžiojo universitetas švęs atkūrimo 25-mečio sukaktį – tai bus svarbiausias šiai progai skirto ciklo renginys. Dviems iškiliems profesoriams – Rimui Kalvaičiui ir Kęstučiui Skrupskeliui – VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas) 11 val. bus įteiktos garbės daktaro regalijos, o 16 val. didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks šventinės iškilmės bendruomenės nariams, draugams, partneriams ir bičiuliams.

Renginiai prasidės didžiojoje auloje – čia 11 val. VDU Atkuriamojo Senato nariams, profesoriams Rimui Kalvaičiui ir Kęstučiui Skrupskeliui bus įteiktos VDU garbės daktaro vardo regalijos.

Prof. Rimas Kalvaitis – aktyvus išeivijos renginių dalyvis ir organizatorius, kuris grįžęs į Lietuvą prisidėjo atkuriant VDU ir atstatant Lietuvos Nepriklausomybę, dėstė VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete. Lygiagrečiai dirbo Naujojo Hampšyro universitete ir Naujosios Anglijos koledže (JAV). Į pastarąjį jo kvietimu intensyviems marketingo kursams vyko ir keletas VDU studentų.

Prof. Kęstutis Skrupskelis nuo 1991-ųjų kasmet lankėsi VDU, dėstė filosofiją, prisidėjo prie universiteto padalinių plėtotės, dalinosi savo patirtimi, pristatė pažangias idėjas apie filosofijos tradicijas ir jos sąsajas su modernia švietimo praktika JAV, bendradarbiavo su VDU Išeivijos studijų centru. Mokslininkas taip pat dėstė filosofiją Pietų Karolinos universitete (JAV), šiuo metu yra jo profesorius emeritas.

Iškilmės balandžio 25-ąją tęsis 16 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) – čia vyks VDU atkūrimo 25-mečiui skirta šventė, kurioje dalyvauti kviečiami visi bendruomenės nariai, draugai, partneriai, bičiuliai. Švęsdamas skambią sukaktį, universitetas pradžiugins ir tuos, su kuriais nuoširdus bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus.

Į susirinkusius kreipsis ir sveikinimo kalbas sakys VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka bei iškilmių svečiai. Šventę vainikuos koncertas, kuriame pasirodys VDU kamerinis orkestras (vad. Robertas Bliškevičius), VDU mišrus choras (vad. Jeronimas Serebrinskas) ir Muzikos akademijos solistai.

Šie renginiai – universiteto atkūrimo 25-mečiui skirto renginių ciklo dalis. Visus mokslo metus VDU organizuoja tarptautinius, kultūrinius, ne tik akademikams, bet ir visai visuomenei aktualius renginius.

VDU buvo atkurtas 1989 m. balandžio mėnesį bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų, intelektualų pastangomis.

VDU buvo atkurtas 1989 m. balandžio mėnesį bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų, intelektualų pastangomis. Nuo pat atkūrimo VDU vadovaujasi atvirumo, dialogo ir tolerancijos vertybėmis, remiasi Vakarų universitetų patirtimi, suteikia laisvę studijuoti savaip, tobulėti kaip asmenybėms. Universitete skatinama pažinti kitas kultūras, ugdomas pilietiškumas, skiriamas dėmesys tam, kas vis labiau vertinama nuolat kintančiame pasaulyje – idėjų brandai, asmenybės raiškai, bendravimui, partnerystei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min