TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Didžiojo universiteto rektoriumi išrinktas prof. Juozas Augutis

VDU mokslo prorektorius Juozas Augutis. J. Petronio nuotr.
VDU mokslo prorektorius Juozas Augutis. J. Petronio nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriumi penkerių metų kadencijai išrinktas iki šiol universitete Mokslo prorektoriaus pareigas ėjęs matematikas, habilituotas technologijos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (akademikas) prof. Juozas Augutis.

Universitetui prof. J. Augutis vadovaus nuo liepos 1 dienos. Mokslininkas bus jau šeštasis Vytauto Didžiojo universiteto rektorius nuo jo atkūrimo 1989 m. Pagrindines savo programos koncepcijos gaires profesorius pristatė praėjusią savaitę surengtame susitikime su universiteto bendruomene.

Nors radikalių pokyčių nežadama, tačiau permainų bus – ypač stiprinant VDU palaikomą laisvųjų menų studijų principą, įtvirtinant akademinę laisvę ir siekiant visuotinai pripažįstamo ekspertinio ir kompetencijos centro lygio Lietuvoje, o atskirose kryptyse – ir pasaulyje.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad Vytauto Didžiojo universitetas turi didžiulį potencialą ir visas prielaidas pasiekti daugiau, nei yra pasiekęs šiandien. Išrinktas rektoriumi, įsipareigočiau, kad ateinantys penkeri Universiteto gyvenimo metai taptų jo sukurtų ir išnaudotų galimybių metais“, – prieš rinkimų rezultatų paskelbimą vykusiame susitikime žadėjo prof. J. Augutis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vytauto Didžiojo universitetas

Juozas Augutis 1978 m. baigė Vilniaus universiteto Matematikos ir mechanikos fakultetą, 1986 m. VU apgynė matematikos mokslų kandidato disertaciją. Nuo 1990 m. VDU dirbo Matematikos katedros docentu, nuo 2002-ųjų – Matematikos ir statistikos katedros profesorius.

2002 m. apgintas technologijos mokslų habilituoto daktaro vardas. Trylika metų (1993-2006 m.) vadovavo VDU Studentų reikalų tarnybai.

Nuo 2006-ųjų jis ėjo VDU Mokslo prorektoriaus pareigas, o nuo 2009 m. vadovauja VDU ir Lietuvos energetikos instituto Energetinio saugumo tyrimų centrui, taip pat yra universiteto Senato ir Tarybos narys.

VDU rektorių penkerių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės viešo konkurso būdu renka, skiria į pareigas ir iš jų atleidžia universiteto Taryba.

Rektorius atsako už tai, kad universiteto veikla atitiktų įstatymus, universiteto statutą, kitus teisės aktus, leidžia įsakymus, skatina darbuotojus ir studentus, atsako už universiteto finansinę veiklą, tinkamą turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo, rūpinasi teikiamo aukštojo išsilavinimo, mokslinių tyrimų, kultūrinės ir meninės veiklos lygiu ir sprendžia kitus klausimus.

2006-2015 m. dvi kadencijas iš eilės VDU rektoriaus pareigas ėjo ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, profesorius Zigmas Lydeka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Švietimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min