Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 2d. 07:02

Žiemos sesija: kaip pasiruošti egzaminams

Pasiruošimas egzaminams
123rf.com nuotr. / Pasiruošimas egzaminams

Galbūt šventiniu laikotarpiu ir nelabai norisi galvoti apie artėjančius egzaminus, tačiau jie ateis nepriklausomai nuo to, norite jūs ar ne.

Todėl jau dabar vertėtų susimąstyti, kaip jūs mokysitės, ir pasistengti susiplanuoti savo laiką, kad spėtumėte ne tik pašvęsti, bet ir pasiruošti artėjančiai sesijai. Tinklalapyje fastweb.com pateikti patarimai galbūt padės jums efektyviau išnaudoti iki egzaminų likusį laiką.

Mokytis pradėkite kiek galėdami anksčiau

Yra du studentų tipai: tie, kurie mokytis pradeda vos sužinoję, kada bus egzaminas, ir tie, kurie mokosi paskutinę naktį. Vis dėlto, geriausias būdas pradėti mokytis šiek tiek anksčiau, nei likus 12 valandų iki egzamino, jeigu norite pasiekti geresnių rezultatų. Tikrai nėra taip paprasta išmokti visą reikiamą medžiagą vos per vieną naktį, vertėtų pradėti likus bent savaitei iki sesijos pradžios. Tuomet galėsite visiškai ramiai ir nepanikuodami ruoštis artėjančiai egzaminų sesijai.

Susiplanuokite iki egzaminų likusį laiką

Pasižymėkite kalendoriuje egzaminų datas ir mokytis pradėkite susidarydami nedidelį grafiką, kuriomis dienomis ir ką jums reikėtų išmokti. Pasistenkite kasdien jo laikytis, o vakarais, pasikartoję ką per dieną išmokote, galite pailsėti nuo mokslų ir susitikti su draugais ar pasimėgauti šilta vonia.

Susirašykite paruoštukus

Kai jau susiplanuosite savo laiką ir nuspręsite, kiek ir ką jums reikia išmokti, laikas pradėti tą daryti. Mokytis geriausia pradėti nuo savo užrašų, atsiverskite juos ir skaitydami žymėkitės svarbiausius aspektus. Jeigu turite šiek tiek daugiau laiko, atskirame sąsiuvinyje trumpai susirašykite svarbiausias temas. Taip bus lengviau išmokti.

Pasidarykite mokymosi korteles

Dar vienas geras būdas efektyviai išnaudoti mokymuisi skirtą laiką – pasidaryti mokymosi korteles. Kol jas darysite, tikrai nemažai pramoksite. Pasistenkite jas sugrupuoti pagal temas, kurias jums reikia išmokti. Ant vienos kortelės pusės užrašykite klausimą, o kitoje pusėje – atsakymą. Taip bus kur kas lengviau išmokti reikiamus dalykus.

Nebijokite paprašyti pagalbos

Jeigu jums sunku įsidėmėti kokią nors informaciją ar nesuprantate kurio nors egzaminui reikiamo dalyko, nebijokite paprašyti savo draugų ar dėstytojų pagalbos. Darykite tai kol dar ne vėlu, nes egzamino metu tikrai bus netinkamas laikas ko nors klausinėti.

Prieš egzaminą būtinai išsimiegokite

Tam, kad jūsų smegenys gerai funkcionuotų, jums reikia pamiegoti bent 7 valandas per naktį. Kiekvienas egzaminas sukurtas tam, kad priverstų jus gerai pamąstyti, todėl jeigu gerai neišsimiegosite, tikrai nesugebėsite tinkamai susikaupti ir atsakyti į visus reikiamus klausimus. Todėl jūsų išlietas prakaitas ir sudėtos pastangos gali nueiti veltui.

Išlikite ramūs per egzaminą

Jokiu būdu nepradėkite panikuoti per egzaminą. Net jeigu jūsų ištrauktas klausimas iš pradžių ir pasirodo gan sunkus, nepamirškite kvėpuoti. Pamatę klausimą nepulkite iš karto į neviltį, iš pradžių gerai viską apgalvokite ir tik tada pradėkite rašyti, kad per daug nepribraukytumėte. Jeigu atsakymo į šį klausimą nežinote, atsakykite į kitus klausimus ir vėliau grįžkite prie neatsakytų, galbūt tada geriau atsiminsite. Nuolatos priminkite sau, kad esate pasiruošęs ir viską puikiai mokate, egzamino metu tikrai neverta pradėti save menkinti.

Neskubėkite atsakinėti į klausimus

Rašydami egzaminą neskubėkite. Dėstytojai dažniausiai apmąsto, kiek laiko prireiks parašyti atsakymus į visus klausimus, todėl laiko jums tikrai neturėtų pritrūkti. Žinoma, tai galioja tik tuo atveju, jeigu nežadate į egzamino lapą prirašyti ištiso romano. Prieš atsakydami į kiekvieną klausimą viską gerai apgalvokite ir neskubėkite. Jeigu baigę rašyti dar turėsite laiko, būtinai peržvelkite visus parašytus atsakymus, galbūt dar norėsite ką nors papildyti.

Atsipalaiduokite po egzamino

Neleiskite, kad panika jus užvaldytų po egzamino, jeigu manote, kad pasirodėte prastai. Nereikalingas nervų gadinimasis jūsų rezultato tikrai nepagerins, veikiau priešingai – tik padidins įtampą prieš kitą egzaminą. Todėl pamirškite praėjusį egzaminą ir pradėkite mąstyti apie kitą. Jeigu turite laiko, kitam egzaminui pradėkite ruoštis kitą dieną, leiskite sau nors kiek pailsėti nuo mokslų ir ramiai praleiskite vakarą namuose ar su draugais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min