Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas išteisino riaušėmis virtusio mitingo organizatorius (atnaujinta 10.00 val.)

A.Černiauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / A.Černiauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Administracinę bylą nutraukęs teisėjas Gediminas Viederis pažymėjo, kad į neteisėtus riaušininkų veiksmus turėjo reaguoti policija, o ne taikaus susirinkimo rengėjai.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė bei Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, kuriems grėsė bauda nuo 500 iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų, antradienio rytą galėjo lengviau atsikvėpti. Džiaugiuosi, kad teismas priėmė demokratinį sprendimą ir parodė, kad demokratija Lietuvoje egzistuoja“, – kalbėjo A.Černiauskas.

Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjas G.Viederis perskaitė nutartį, kurios esmė – minėtiems asmenims iškelta administracinė byla nutrauktina.

Profsąjungų vadovai buvo kaltinami tuo, kad organizatoriai nepakankamai organizavo mitingą, asmeniškai nesiėmė pakankamų priemonių, jog mitingas vyktų sklandžiai ir pagal planą. Kitaip tariant, nevirstų masiniais neramumais.

A.Černiauskas teismui buvo pareiškęs, kad su visais kaltinimo teiginiais kategoriškai nesutinka. Anot jo, profsąjungos organizuoto mitingo dalyviai tvarkingai patraukė nuo Seimo Vyriausybės link. „Atsakyti už tai, kas vyko prie Seimo, kai mes buvome prie Vyriausybės, mes neturime galimybės“, – pareiškė A.Černiauskas ir paaiškino, kad būtent būrys pareigūnų, o ne tvarkingi mitinguotojai privalėjo užtikrinti tvarką prie parlamento rūmų. „Tarp sulaikytųjų nėra nė vieno profsąjungos nario! Mes negalime atsakyti už buto vagystę Žirmūnuose, stovėdami prie Seimo“, – kaip suvokia savo atsakomybę, teisme yra kalbėjęs A.Černiauskas.

Į jo argumentus teismas iš esmės ir atsižvelgė. Išklausęs teismo nutartį A.Černiauskas žurnalistams sakė, kad toks įvykių posūkis, viena vertus, nustebino, kita vertus, būtent to ir tikėjosi.

Teismo antausis policijai

Teismas pažymėjo, kad norint kaltinti žmones Susirinkimų įstatymo pažeidimu, būtina įvardinti konkrečias jo nuostatas, kurios buvo pažeistos. Anot teisėjo G.Viederio, ydinga yra vien tai, kad visiems trims administracinėn atsakomybėm traukiamiems asmenims yra surašyti identiški pažeidimų protokolai. Tai rodo tam tikrą dirbtinį norą juos nubausti.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, jog visiems kaltinamiesiems inkriminuojama veika, pasireiškusi neveikimu. Tačiau, teismo manymu, mitingo organizatoriai turėjo teisę, bet ne pareigą reaguoti į riaušininkų daromus įstatymų pažeidimus. Skirtingai negu policija, kuriai viešosios tvarkos užtikrinimas – tiesioginė pareiga.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Piketuotojai apgulė teismo rūmus, kur teisiami riaušėmis virtusio mitingo organizatoriai
Išteisinti visi trys riaušėmis virtusio mitingo organizatoriai.

Teismo požiūriu, mitingo organizatorių pastangos, kad viskas vyktų sklandžiai, buvo akivaizdžios, o reikalauti, pavyzdžiui, kad tūkstantinė minia minutės tikslumu pajudėtų nuo Seimo Vyriausybės link, būtų nelogiška. Teismo vertinimu, mitingo rengėjai elgėsi „rūpestingai ir atidžiai, stengėsi nenukrypti nuo scenarijaus.“

Organizuoja naują eiseną (papildyta 10.00 val.)

Teismo nutartį išklausęs A.Černiauskas leido sau prasitarti turintis duomenų, kad protokolas jam ir kolegoms buvo surašytas pasinaudojant „telefonine teise“. „Gavome tokių žinių, kad tą protokolą buvo nurodyta surašyti. Džiaugiuosi, kad teismas priėmė demokratinį sprendimą ir parodė, jog demokratija Lietuvoje egzistuoja“, – kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

Kas yra tas įtakingasis asmuo, dirbantis „telefoninės teisės“ metodais, A.Černiauskas neįvardijo, tačiau pareiškė, kad naudodamasis proga nori vėl visus pakviesti į mitingą, kuris gegužės 1-ąją Vilniuje rengiamas Tarptautinės darbo dienos proga. „Irgi ruošiamės daryti eitynes Gedimino prospektu iki Sereikiškių ar Kalnų parko“, – minėjo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min