15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

„Ambersail“ – Naujojoje Zelandijoje

Aplink pasaulį plaukianti „Tūkstantmečio odisėjos“ jachta „Ambersail“ LTU 1000 prisišvartavo Naujojos Zelandijos uoste Oklande.
„Ambersail“ ir Oklendo krantai
„Ambersail“ ir Oklendo krantai / „Ambersail“ narių nuotr.

Lietuvos vardo tūkstantmečio šventės kviesliai aplankė jau šeštąją lietuvių bendruomenę, kurią nuo Lietuvos skiria ne tik tūkstančiai kilometrų, bet ir 11 valandų laiko skirtumas (vietos laiku „Ambersail“ Oklande prisišvartavo sausio 11 d. 9 val. 45 min.).

Kapitono Naglio Nasvyčio vadovaujamą ketvirtąją „Ambersail“ įgulą su trispalvėmis pasitiko Oklande gyvenančių ir turistaujančių lietuvių būrys. Keletas jų vilkėjo tautiniais rūbais. Buriuotojus sveikino Lietuvos garbės konsulas Naujojoje Zelandijoje Jurgis Pečiulaitis, vyresniosios kartos emigrantai iš Lietuvos, jaunimas. Kaip ir kituose uostose, kuriuose „Ambersail“ jau spėjo apsilankyti, taip ir šioje tolimoje šalyje netrūko netikėtų susitikimų su tautiečiais.

Įgula paminėjo susitikimą su lietuvaite Roberta, kuri šiuo metu dviračiu keliauja po Naująją Zelandiją, taip pat susitikimą su Vašingtono lietuviu, kuris trispalvę Oklando krantinėje pastebėjo atsitiktinai.

Sutikimo krantinėje metu Oklando lietuviams buvo perduotas Lietuvos Prezidento laiškas, kviečiantis Lietuvos vardo tūkstantmetį švęsti vieningai visiems kartu. Po to buriuotojai ir visi susirinkusieji pakviesti į Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenės valdybos sekretorės Dalios Kubiliūtės ir jos vyro Gerald Sharrock‘o namus.

Ši šeima ypatingai prisidėjo prie „Ambersail“ sutikimo Oklande orgnizavimo. Jų namuose keletą valandų žiūrėti biuruotojų atplukdyti vaizdai iš Lietuvos, dalintasi įspūdžiais apie jau vykusius susitikimus su tautiečiais, 64-ąjį gimtadienį švenčiančiam įgulos nariui Kaziui Stasiūnui visi susirinkusieji dainavo „Ilgiausių metų!“.

Šioje tolimoje šalyje netrūko netikėtų susitikimų su tautiečiais.

Kaip pasakojo D. Kubiliūtė, labai sujaudino šeimos iš Naujosios Zelandijos apsilankymas su berniuku ir mergaite, įvaikintais iš Lietuvos. „Kuo toliau, tuo dažniau girdžiu apie tai, kad Naujosios Zelandijos pilečiai įsivaikina vaikus iš Lietuvos. Kviesdama šią šeimą atvykti į „Ambersail“ sutikimą, šiek tiek nerimavau, kaip jie reaguos.

Šių žmonių nepažinojau. Jų apsilankymas maloniai nustebino. Ir ateityje palaikysime ryšį, planuojame jų vaikams skirti daugiau „lietuviško“ dėmesio,“ – pasakoja D. Kubiliūtė, ypatingai dėkojusi Lietuvos garbės konsului Naujojoje Zelandijoje Jurgiui Pečiulaičiui su šeima, Alinai Banionytei ir visiems, padėjusiems sutikti Lietuvos buriuotojus Oklande.

„Tūkstantmečio odisėja“ – išties labai graži idėja. Sveikinu visus, kurie ją įgyvendina taip oraganizuotai! Dėl Lietuvos vardo tūkstantmečio šventimo liepos 6-ąją ir kaip jame dalyvaus mūsų bendruomenė, ketiname apsispręsti per vasario 16 d. minėjimą, kurio metu susirenka nemaža dalis bendruomenės,“ – sakė D. Kubiliūtė.

Oklande finišavo IV-asis Odisėjos etapas, kurio metu kapitono Naglio Nasvyčio vadovaujama įgula Indijos ir Ramiuoju vandenynais plaukė nuo Adelaidės (Australijoje) iki Oklando (Naujoji Zelandija). Iš viso šio etapo metu per 15 plaukimo parų įveiktos 2627 jūrmylės.

Planuojama, kad penktąjį Odisėjos etapą Oklandas – Velingtonas - Punta Arenasas “Ambersail” pradės po jachtos remonto ir profilaktikos darbų sausio 15 d. Penktajai “Ambersail” įgulai vadovaus “Tūkstantmečio odisėjos” buriavimo programos vadovas kapitonas Simonas Steponavičius. Šio etapo metu “Ambersail” aplankys dar vieną Naujosios Zelandijos lietuvių bendruomenę Velingtone.

Lietuvos buriuotojai jachta „Ambersail“ LTU 1000 išplaukė į „Tūkstantmečio odisėją“, kad pristatytų pasauliui Lietuvą, švenčiančią garbingą jubiliejų ir pakviestų viso pasaulio lietuvius švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį vienu metu visuose penkiuose kontinentuose.

Nuo plaukimo aplink pasaulį pradžios 2008 m. spalio 5 d. jau praėjo daugiau nei trys mėnesiai. Lietuvos buriuotojai nuplaukė daugiau nei 18 000 jūrmylių (per 33 tūkst. kilometrų) ir aplankė lietuvių bendruomenes Vokietijoje, Kanarų salose, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Iki gimtųjų krantų, kuriuos „Ambersail“ planuoja pasiekti š. m. liepos 6-ąją, dar liko daug kelio ir daug jaudinančių susitikimų su tautiečiais visame pasaulyje. Per 9 kelionės mėnesius 120 Lietuvos buriuotojų iš viso apiplauks 5 žemynus, aplankys daugiau nei 24 pasaulio lietuvių bendruomenes 19 šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius