Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 26d. 11:40

Baruose pop muziką pakeis „Tautiška giesmė“

„Ambersail“ Stokholme
„Ambersail“ nuotr. / „Ambersail“ Stokholme

Liepos 5-ąją dieną, Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse pirmą kartą Lietuvos ir pasaulio istorijoje viena tauta vienu metu visame pasaulyje giedos savo šalies himną. Prie šios pilietinės iniciatyvos jungiasi ne tik žmonės Lietuvos miesteliuose ir kaimuose, lietuvių bendruomenės užsienyje, Dainų šventės dalyviai, bet Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) įmonės.

Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, 21 valandą Lietuvos baruose, restoranuose ir viešbučiuose bus įjungta TV3 televizija, kuri rodys tiesioginę transliaciją iš Klaipėdos kruizinių laivų terminalo. Ten vyks aplink pasaulį apiplaukusios „Tūkstantmečio odisėjos” sutiktuvės, o iš visos Lietuvos susirinkę žmonės įsijungs į aplink pasaulį skambantį Lietuvos himno giedojimą, teigiama pranešime spaudai.

Per 250 narių turinčios LVRA prezidentės Evaldos Šiškauskienės nuomone, sprendimas prisijungti prie pilietinės akcijos liepos 5 dieną bei planuojama visuotinė protesto akcija liepos 5-6 dienomis prieš turizmo žlugdymą Lietuvoje viena kitai nemaišo ir netgi puikiai papildo.

„Abi šios akcijos pilietinės, - įsitikinusi E. Šiškauskienė, - viena garsinanti Lietuvos vardą, o kita parodo mūsų pilietiškumą išreiškiant savo valią dėl nepriimtinų valdžios sprendimų. Himnas ne tik pagerbs Lietuvą, ne tik leis būti kartu su visais, bet ir sustiprins ir įkvėps pergalei prieš  sunkmetį ir neteisingus valdžios sprendimus. Turistams Lietuvą parodysime kaip drąsią ir pilietišką šalį“.

Paklausta, ar ir Basanavičiaus gatvės barai, esantys Palangoje prisijungs prie Tautiškos giesmės giedojimo akcijos, E. Šiškauskienė mįslingai šypsosi ir užsimena, jog labai tikėtina, kad net triukšmingoji Palangos Basanavičiaus gatvė Liepos 5 dieną, 21 valandą skambant patriotiniams akordams bus kaip niekad rami ir susikaupusi.

Kasdien į istorinės akcijos dalyvių gretas įsilieja nauji entuziastai, palaikantys idėją pranešti pasauliui apie Lietuvos vardo tūkstantmetį būtent tokiu būdu - liepos 5 dieną, 21 valandą (Lietuvos laiku) kartu su visais pasaulio lietuviais vienu metu giedant „Tautišką giesmę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min