Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jachtoje „Ambersail“ suplevėsavo Jungtinių Tautų vėliava

Odisėjos įgulos nariams Lietuvos misijos iniciatyva buvo suorganizuota įspūdinga ekskursija po Jungtinių Tautų rūmus.
Organizatorių nuotr. / Odisėjos įgulos nariams Lietuvos misijos iniciatyva buvo suorganizuota įspūdinga ekskursija po Jungtinių Tautų rūmus.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tūkstantmečio odisėja“ nustebino net visko mačiusius Lietuvos misijos prie Jungtinių Tautų atstovus.

Penktadienį, balandžio 17 dieną, čia apsilankiusi „Tūkstantmečio odisėjos“ aštuntojo etapo įgula, vadovaujama kapitono Lino Tamkvaičio ir lydima kranto komandos, tų, kurie rūpinamės buriuotojų buitimi krante, organizuojame susitikimus su bendruomenėmis, vietos valdžia ir žiniasklaida.

Lietuvos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Dalius Čekuolis kalbėjo linksmai ir emocingai: „Jūsų pavyzdys įkvepiantis, mes, diplomatai, suprantame tai geriau nei bet kas kitas. Didžiuodamasis sveikinu Jus, 21-ojo amžiaus Lietuvos vikingai čia, Jungtinėse tautose, čia kur atstovaujama l90 pasaulio tautų. Kaip skelbia vienas Jungtinių Tautų rūmuose eksponuojamas plakatas- mes čia dirbame ne tam, kad pasaulis taptų rojumi, bet tam, kad jis nevirstų pragaru.

Klausimai, kuriuos čia sprendžia pasaulio tautų atstovai, dažnai nėra populiarūs nei Lietuvos žiniasklaidoje, nei mūsų šalies politikų darbotvarkėje. Tačiau reiktų, kad išmoktume plačiau ir įdėmiau žiūrėti į pasaulį ir per kitų kontinentų, kitų tautų problemas. Platesnis požiūris padėtų taip nesureikšminti savo problemų. Aiškiau ir teisingiau įvertintume ir save ir savo gyvenimus. Jūsų „Tūkstantmečio odisėjos“ organizatorių ir dalyvių iniciatyva taip pat labai prisidės prie to, kad ir Lietuvą geriau pažins pasaulį, ir pasaulis Lietuvą. Todėl jums drąsiai įteikiame Jungtinių tautų vėliavą, tegul ji lydi jus jūsų visiems mums prasmingoje kelionėje“.

Odisėjos įgulos nariams Lietuvos misijos iniciatyva buvo suorganizuota įspūdinga ekskursija po Jungtinių Tautų rūmus. Apsilankėme net ten, kur retai leidžiama būti turistams, tai Jungtinių tautų saugumo Tarybos posėdžių salė, menanti daugybę istorinių įvykių. Na pavyzdžiui, kad ir tai, kaip Pavelas Kolinas sėdėjo salėje, iškėlęs mėgintuvėlį, pilną juodligės bakterijų, kurių būtų užtekę sunaikinti visam Niujorkui. Tai tik pavyzdys, simbolizuojantis tai, kad tai vieta, kur priimami sprendimai, lemiantys planetos ir visų mūsų ateitį.

Ambasadorius linksmai pasakojo ir apie čia pasitaikančius kuriozus ir rekordus, na, pavyzdžiui, kad ir čia pasisakiusių oratorių rekordus. Sakoma, kad Kubos lyderis Fidelis Kastro kažkada čia yra kalbėjęs net 9 valandas.

„Ambersail“ įgulos vizitas Jungtinių Tautų rūmuose truko kol kas trumpiau, nes laukė kiti susitikimai

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min