Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 6d. 13:36

Už sniegą gyventojai mokės papildomai

Sniege įstrigusi mašina Vokietijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sniege įstrigusi mašina

Sausio mėnesio komunalinių mokesčių sąskaitas gyventojams didina net ir sniegas – kai kam tenka mokėti ir už kiemų valymą, rašo „Lietuvos žinios“.

Gyventojai jau susitaikė su mintimi, kad sausio mėnesį gali tekti mokėti daugiau negu pernai. Šildantieji būstus gamtinėmis dujomis taip pat neišvengs didesnių mokesčių. Pinigines pakratys ir kitos paslaugos.

Už kiemų valymą atsakingos savivaldybės neturi pinigų atsiskaityti su teritorijų tvarkymo įmonėmis. Todėl žmonės, apsiginklavę kastuvai, kiemus bando atsikasti patys, bet jei daugiabučiui namo teritorija yra priskirta nuosavybės teise arba išnuomota, jo gyventojai iš namus administruojančių bendrovių gaus didesnes sąskaitas už sniego valymą, išskyrus tuos, kurie neapsikentę neišbrendamų pusnių patys samdė traktorius.

Kiemų teritorijos – valstybės žemės, už jų tvarkymą savivaldybės yra numačiusios atsiskaitymus. Gyventojai tokiu atveju nusižengtų teisiškai, pabrėžė A.Andriukaitienė.

Naujos statybos namų kvartale, gyvenanti „Lietuvos žinių“ skaitytoja Jurgita Z. pasakojo, kad gausiai iškritus sniego jai nekilo klausimų. „Tačiau matydama dirbančius jos darbuotojus pamaniau: ar nereikės už tai papildomai mokėti? Net paskambinau namo administratoriui, bet šis mane patikino, kad įprastas teritorijos tvarkymo mokestis nesikeis – bus iki 10 litų. Tiesa, paskui jis pridūrė, jog reikės papildomai susimokėti už mechanizuotą valymą – kieme sniegą stumdė traktorius. Esą tai kiekvienam butui kainuos papildomai apie 1 litą. Nors niekas neklausė, ar man tokios paslaugos reikia, ir papildomai mokėti nenoriu, bet nuvalytas kiemas prie namų nėra blogai“, – kalbėjo moteris.

Kaip „Lietuvos žinioms“ sakė Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos biuro vedėja Angelė Andriukaitienė, dažniausiai už daugiabučių namų aplinkos tvarkymą būna atsakingos savivaldybių konkurso tvarka atrinktos bendrovės: „Ar įmonės tuose kiemuose dirba, priklauso nuo savivaldybės galimybių su joms atsiskaityti.“

Paklausta, ką daryti žmonėms, kurie nebepaeina per pusnis ir neįvažiuoja į  kiemus, pašnekovė atsakė, kad pagal įstatymus nei bendrija, nei patys gyventojai neturi teisės mokėti už teritorijų tvarkymą iš savo lėšų.

„Kiemų teritorijos – valstybės žemės, už jų tvarkymą savivaldybės yra numačiusios atsiskaitymus. Gyventojai tokiu atveju nusižengtų teisiškai. Todėl kiemus belieka valyti patiems, nuosavais kastuvais ir neatlygintinai.“, – pabrėžė A.Andriukaitienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min