Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 12d. 14:09

Davidas Tambre iš Kamerūno: likčiau Lietuvoje dėl gražių merginų

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Taikomuosius mokslus Kaune studijuojantis Davidas Tambre į Lietuvą atvyko iš Kamerūno. Jei ras darbą – liks gyventi čia. Nors namų ilgisi, Lietuvoje gyventi jam patiktų – čia labai gražios merginos.

Kamerūne gyvenančios dailiosios lyties atstovės – taip pat simpatiškos. Tačiau bent jau studijoms Davidas nusprendė pasirinkti Europą.

Būtent Lietuvą pasirinko, kaip sako, todėl, kad studijų kokybė čia yra patenkinama, ir, kas svarbiausia, jo tėvai gali sumokėti už mokslus Kaune – palyginti su kitais Europos miestais, čia jie nebrangūs.

Kalbėdamas apie Lietuvą Davidas vis pabrėžia – šalis yra stabili ir taiki. Tuo metu Kamerūne, iš kur atvyko studentas, dažni terorizmo aktai. Šių metų vasarį netoli Nigerijos ir Kamerūno sienos buvo pagrobti septyni prancūzų turistai. Jie paleisti buvo tik po kelių mėnesių. Apskritai nusikalstamumas Kamerūne yra didelis, į vietoves prie Nigerijos sienos turistams nerekomenduojama vykti,  keliaujant į kitas šalies dalis – bent jau pasidomėti situacija.

Juodaodis? Į klubą nepateksi

„Gyventi Lietuvoje greitai pripratau. Man nebuvo sunku prisitaikyti ir, nors kultūra labai skiriasi nuo Kamerūno, čia jaučiuosi gerai“, – pasakojo Davidas.

Lietuvoje, kur juodaodžius gatvėse regėti vis dar neįprasta, vaikinui kartais tenka susidurti su stereotipiniu požiūriu į užsieniečius, tačiau Davidas to nesureikšmina.

„Dažnai einu į naktinius klubus. Tiesa, kai kurie jų manęs, juodaodžio, įleisti nenori. Tačiau tuomet už durų lieka ir mano draugai lietuviai ar kitų tautų atstovai“, – pasakojo vaikinas.

Agresyvios reakcijos dėl savo odos Davidas nesulaukė.

„Aš manau, kad Lietuva ilgainiui pripras prie užsieniečių. Kitos kultūros supratimui yra svarbus išsilavinimas ir bendravimas su kitų rasių atstovais“, – kalbėjo vaikinas.

Nepaisant to, kad į kai kuriuos klubus jo neįleidžia, Davidas tikina gyvenantis įprastinį socialinį gyvenimą.

„Mano gyvenimas čia mažai kuo skiriasi nuo gyvenimo Kamerūne. Aš dalyvauju įvairiuose šokių vakarėliuose, tradiciniuose Lietuvos festivaliuose, nacionalinėse šventėse“, – sakė studentas.

Jam keista tik tai, kad Lietuvoje po 22 valandos negali parduotuvėse nusipirkti alkoholio: „Bet aš manau, kad tai yra puiku.“

Žiemą, kai Lietuvoje šalta, Davidas atostogauti važiuoja namo, tuo metu vasarą leidžia Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje, Alytuje, Utenoje, Druskininkuose ir Vilniuje.

„O, aš keliauju per Lietuvą iš tiesų daug“, – išvardijęs miestus, kuriuose jau yra buvęs, juokėsi Davidas.

Liktų dėl merginos

Lietuvoje Davidas – nuo praėjusių metų rugsėjo. Jau greitai prasidės jo antri mokslo metai. Bent jau kol kas grįžti namo jis nenori – čia pakanka priežasčių likti. Viena jų – gražios lietuvės.

„Jeigu man pavyks Lietuvoje gauti darbą, tikrai apsvarstysiu galimybę pasilikti. Jeigu ne – planuoju grįžti namo“, – pasakojo vaikinas.

Jis tikino, kad pamilo Lietuvą iš pirmo žvilgsnio, tuo metu tam, kad įvardytų šalies trūkumus, čia reikėtų pagyventi kur kas ilgiau.

„Lietuvos turtinga virtuvė, įdomi kultūra. Man patinka istoriniai pastatai – pilys. Graži šalies gamta ir, žinoma, merginos. Kritikuoti Lietuvą kol kas man yra labai sunku. Gal tik nemėgstu senų negražių Kauno centro pastatų“, – pasakojo studentas.

Kamerūne nesaugu, bet gera

Nors turistams ir patariama pasidomėti Kamerūnu prieš ten vykstant, Davidas ten gyveno ramiai – Kamerūne jis gimė ir užaugo. Todėl, nors Lietuvoje jam ir patinka, vaikinas ilgisi namų.

„Mano šalis – Afrikos širdis. Ten – pats puikiausias klimatas: visus metus šviečia saulė, krantus skalauja jūra, gausu gražių paplūdimių. Gyventi ten – gera“, – namus prisiminė Davidas.

Kamerūnas yra dvikalbė valstybė – šios Afrikos šalies gyventojai kalba anglų arba prancūzų kalba.

„Šalis – kosmopolitiška. Ten gyvena apie 200 etninių grupių arba genčių, kurių kiekviena turi savo tradicinį valgį“, – sakė Davidas.

Dėl tautų įvairovės sunku apibendrinti nacionalinę virtuvę – ji tokia įvairi. Mėgiamiausi Davido valgiai – fufu ir eru. Tačiau pasakoti, kaip jie gaminami, vaikinas nenori net pradėti: „Neverta. Nei Lietuvoje, nei apskritai Rytų Europoje nerasite daugelio šiems patiekalams reikalingų sudėtinių dalių.“

logotipas
Temos: 2 Kamerūnas Afrika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min