Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 19d. 09:56

Johno Kasimbos Omolo kelionė: iš Kenijos – į Lietuvą, iš Lietuvos – į dangų

Johnas Kasimba Omolo
Asm. archyvo nuotr. / Johnas Kasimba Omolo

Johnas Kasimba Omolo į Lietuvą atvyko studijuoti prieš pusantrų metų. Jau greitai Johnas bus pilotas. O, kol nekyla į dangų, rūpinasi neseniai įkurta įmone – moko anglų kalbos ir konsultuoja verslą.

Johnas studijuoja Baltijos aviacijos akademijoje. Svajonė skraidyti – labai sena.

„Man patinka gamta, technologijos, kelionės. Tai yra mano svajonė. Aš jos siekiu. Tai yra mano aistra“, – pasakojo Johnas.

Todėl piloto darbas jam – tobulas. Johnas pasakojo, kad Kenijoje aviacijos industrija auga, plečiasi, todėl būtų protinga, baigus mokslus, grįžti ir dirbti būtent Kenijoje. Tačiau ar pasielgs būtent taip, jis dar nežino.

Prieš porą mėnesių Johnas Lietuvoje įkūrė anglų kalbos mokyklą ir verslo konsultacijų įmonę.

„Mokykla skirta verslo anglų kalbos mokymui. Nors mokyklų Lietuvoje yra pakankamai, tačiau anglakalbių dėstytojų – ne itin daug. Todėl manau, kad tai yra nišinė rinka“, – pasakojo Johnas.

Jis taip pat konsultuoja verslą. Afrikos įmonėms padeda susigaudyti Europoje, aiškinasi, kokias galimybes turi įvairios Afrikos kompanijos. Tuo metu europiečiams aiškina apie Afriką, ieško verslo galimybių jo gimtajame žemyne.

Verslas kol kas yra nedidelis, tačiau Johnas tiki jo sėkme.

Johnas
Johnas

Mokytis jam dar liko metai, po to Johnas turės ne tik savo įmonę, bet ir galės pagaliau dirbti pilotu. Jo teigimu, šiuo metu aviacijos kompanijos naujus darbuotojus samdo vangiai, tačiau galimybių sau jis tikrai mato – jei ne Europoje, tai Azijoje ar Afrikoje darbą esą ras nesunkiai, nes tai yra augančios, besiplečiančios rinkos.

Baltijos aviacijos akademijoje suteikiama licencija yra tarptautinė, todėl problemų ieškant darbo nekils.

„Man labai patinka keliauti. Tiesiog pagalvojau – kodėl nenuveikti kažko Europoje, kodėl gi nepasidomėti nauja, svetima kultūra? Taip pat rinkausi Europą ir dėl to, kad tai man suteikia galimybę mokytis kitų kalbų. Pasirinkau būtent Lietuvą dėl gražios gamtos ir gerų žmonių. O aviacijos mokslai visur yra maždaug vienodi, atitinka tuos pačius standartus. Aš radau gerą mokyklą čia, licencija yra pripažįstama tiek gimtojoje Kenijoje, tiek Europoje“, – pasakojo Johnas.

Kenijoje jis paliko savo tėvus. Jų ilgisi, tačiau dažnai bendrauja, todėl neliūdi. Apie Keniją ir namus Johnas pasakoja didžiuodamasis. Kenija gerai žinoma ne tik dėl turizmo ar lengvosios atletikos, bet ir taikos, kuri Afrikoje nėra įprasta.

Patinka Johnui ir Lietuvoje, tik, žinoma, apie rasistines pastabas atsiliepia neigiamai.

„Kaune kartais susilaukiu pastabų dėl savo tautybės, ten vyrauja neigiamas požiūris į užsieniečius. Vilnius – kosmopolitiškas miestas. Bet aš stengiuosi nesukurti tokių situacijų, kur galėtų kilti konfliktas. Nevaikštau naktimis, neinu į tuos klubus, kur galiu sulaukti agresijos, draugauju tik su tolerantiškais žmonėmis“, – pasakojo Johnas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min