Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 18d. 11:49

Užsieniečiai, sužibėję Lietuvoje

Baiba Skurstene
Viganto Ovadnevo nuotr. / Baiba Skurstene

Egzotiška išvaizda nutiesia kelius į Lietuvos pramogų pasaulį – turbūt tuo vadovaudamiesi užsieniečiai kone masiškai veržiasi į mūsų šalį...

Viganto Ovadnevo nuotr./Jeanas Claude‘as Edorhas
Viganto Ovadnevo nuotr./Jeanas Claude‘as Edorhas

Jeanas Claude‘as Edorhas: „Reta lietuvaitė išdrįsta mane užkalbinti“

Modelio, sportininko, renginių organizatoriaus ir projekto „Žvaigždžių duetai“ dalyvio Jeano Claude‘o Edorho gyvenimo istorija galėtų tapti intriguojamu romanu. Tamsiaodis, kilęs iš Dramblio Kaulo Kranto, į mūsų šalį atvyko pamilęs lietuvaitę. Nors mergina ištekėjo už kito, afrikietis liko Lietuvoje ir čia gyvena jau pustrečių metų.
„Dievinu lietuvių gyvenimo būdą, užburiančią Vilniaus charizmą, senamiesčio atmosferą, romantišką senovinę architektūrą, jaukias kavinukes... Ir net lietuvišką maistą“, – šypsosi Jeanas Claude‘as.
Jaunatviškai atrodantis 37–erių metų sportininkas sako, kad lietuvaitės gražios, stilingai apsirengusios, tik nelabai drąsios. „Naktiniame klube reta iš jų išdrįsta mane užkalbinti“, – sako. Savo ateitį Jeanas Claude‘as sieja su Lietuva, todėl tobulina lietuvių kalbos žinias. „Tiesa, anokia čia paslaptis, kad jūs visus užsieniečius į savo būrį priimate tradiciškai: pirmiausiai juos išmokote sovietinių keiksmažodžių“, – juokiasi vyras.

Gedmanto Kropio nuotr./Shorena Janiashvili
Gedmanto Kropio nuotr./Shorena Janiashvili

Shorena Janiashvili: „Nesirengiu dėtis žvaigžde“

Nors žavioji gruzinė Shorena Lietuvoje gyvena dar tik antrus metus, jau tapo sava. „Galbūt todėl, kad per visą tą laiką mano veidas buvo nuolat matomas: dalyvavau net keliuose televizijos projektuose, mano nuotraukas skaitytojai matydavo žurnalų ir laikraščių puslapiuose, kaip svečią kviesdavo į televizijos laidos“, – vardija mergina.
Shorena tvirtina, kad pritapti svetimoje šalyje ne taip lengva. „Nors čia turiu daug draugų, jaučiuosi mylima, negaliu užmigti ant laurų – man reikia kur kas labiau stengtis nei vietinėms žvaigždėms. Esu dėkinga likimui, kad atsidūriau laiku ir tinkamoje vietoje, kad gavau progą atskleisti savo talentą. Nesirengiu gyventi Lietuvoje vien tam, kad dėčiausi žvaigžde ir dalyčiau interviu. Noriu dainuoti“, – sako Shorena.
Nors apie asmeninį gyvenimą mergina kalba nenoriai, jau nebe paslaptis, kad Lietuvoje ji liko ir dėl meilės aktoriui Audriui Bružui. „Seniai negalvoju apie grįžimą į Gruziją. Lietuvoje mane laiko svajonės, darbo perspektyvos, draugai, mylimas žmogus“, – šypsosi žavioji gruzinė.

Gretos Skaraitienės nuotr./Berneen Candice-Čereška
Gretos Skaraitienės nuotr./Berneen Candice-Čereška

Berneen Candice-Čereška: „Aš dar sugrįšiu!“

Egzotiškos išvaizdos televizijos laidų vedėja ir dainininkė Berneen šiuo metu gyvena ne Lietuvoje – ji grįžo į gimtąją Afriką. Tamsiaodė vis dar su ilgesiu prisimena šalį, kurioje tapo žvaigžde, ir visais įmanomais būdais – laiškais, žinutėmis ar straipsniais spaudoje siunčia linkėjimus Lietuvoje likusiems draugams bei gerbėjams. „Aš dar būtinai grįšiu“, – žada Berneen.
Kodėl iš Pietų Afrikos Respublikos kilusi mergina išgarsėti nusprendė Lietuvoje? Priežastis paprasta: iš šios šalies kilęs jos teisėtas vyras Andrius, su kuriuo mergina susipažino dirbdama Londone. Šį faktą nuo visuomenės Berneen sugebėjo slėpti beveik metus, mat kurdama jaunos ir laisvos dainininkės įvaizdį tikėjosi sulaukti daugiau dėmesio.
Berneen nesibaimina, kad per tą laiką, kol nebus Lietuvoje, gerbėjai ją pamirš. „Jei taip atsitiktų, žinosiu, kad niekada ir nebuvau įdomi ir reikalinga. Tokiu atveju grįžusi į Lietuvą ieškosiu kito darbo“, – sako dainininkė.

Baiba Skurstene: „Mano laikas dar ateis“

Baiba Skurstene Lietuvoje gyvena jau šeštus metus – atvykusi iš Latvijos, mergina mūsų šalyje vaikus ir studentus moko vokalo. Baiba – daugybės tarptautinių konkursų laureatė, džiazo festivalių pažiba. Dainuoti ji pradėjo būdama vos ketverių. Muzikos kritikai Baibą vadina viena geriausių ir perspektyviausių jaunųjų džiazo atlikėjų Lietuvoje.
„Atvykau į Vilnių aplankyti studijuojančios draugės Anastasijos. Man čia taip patiko, kad baigusi mokyklą nusprendžiau studijuoti Lietuvoje“, –  pasakoja mergina, savo ateitį su Lietuvą siejanti dar ir dėl to, kad čia jau seniai turi draugą muzikantą Darių.
Savęs žvaigžde Baiba nevadina. „Džiugina tai, kad yra žmonių, kurie apie mane žino, atpažįsta. Esu labai savikritiška, nemėgstu dirbti vidutiniškai, nesivaikau šlovės. Svarbiausia yra dirbti, stengtis, o mano laikas dar ateis“, – įsitikinusi ji.

Specialisto komentaras
Prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas

„Yra tokia labai sena patarlė: savame krašte pranašu nebūsi. Matome daug pavyzdžių, kai menininkai, artistai savo šalyje nebūna įvertinti, o užsienyje skina apdovanojimus vieną po kito. Jei kalbėsime apie vienadienes žvaigždes, kurias sukuria spauda, nepasakyčiau, kad jos turi išskirtinių talentų. Mūsų šalyje jas išskirtinėmis padaro odos spalva ar kitokie egzotiški dalykai. Kai gyveni vienoje kūdroje, kur visos varlės žalios, visi atkreipia dėmesį į juodą varlę. Juos išgarsina ne talentas, o skandalai arba priklausomybė kitai rasei“, – įsitikinęs S. Urbonavičius.
TV projekte „Lietuvos talentai“ prodiuseris sutiko ne vieną atvykėlį, kuris Lietuvoje stengėsi išgarsėti. „Lietuvoje gyvenantis ir lietuviškas dainas kuriantis italas Giacomo Merlo – labai įdomi asmenybė. Tame pačiame projekte dalyvavo ir lietuvaitę vedęs anglas Geofrey – žavus ir charizmatiškas vyriškis“, – vardija prodiuseris.
Kuriam užsieniečiui labiausiai pavyko užkariauti lietuvių širdis? „Jei čigoną Radžį vadinsime užsieniečiu, tai tada jam“, – juokiasi Samas.

Žvaigždės, palikusios Lietuvą

Giedrė Rusytė savęs emigrante nevadina

Manekenė ir modelių agentūros bendraturtė Giedrė Rusytė jau metus kartu su sūneliu Majumi gyvena Amerikoje. To, ką ji veikia už Atlanto, Giedrė pernelyg neafišuoja. „Dirbu, stengiuosi užmegzti kontaktus su garsiomis modelių agentūromis, išbandžiau televizijos reporterės amplua“, – pasakoja.
Kalbama, kad Niujorke moteris turi širdies draugą, bet ji pati to nekomentuoja. Prisipažino, kad Amerikoje liks dar mažiausiai metus, savęs emigrante nevadina. „Į Lietuvą tikrai grįšiu“, – žada Giedrė.

Iveta Lukošiūtė: buvo skaudu palikti Lietuvą

Jau dvyliktus metus buvusi vieno geriausių Lietuvos sportinių šokių klubo „Žuvėdra“ šokėja Iveta Lukošiūtė gyvena ir dirba Amerikoje. „Lietuvą palikti buvo labai skaudu, deja, šokiai – brangus malonumas, o mano tėveliai tam neturėjo pakankamai pinigų. Atsimenu, kad nupirktų man šokių suknelę, buvo priversti parduoti automobilį“, – prisimena.
Amerikoje Iveta baigė vidurinę mokyklą, koledžą, pradėjo dirbti šokių mokytoja, dalyvauti konkursuose, tapo pasaulio čempione, o šiuo metu netgi vadovauja savo įkurtai kompanijai, kuriančiai šokių sukneles.

Vaidas Baumila: širdis troško naujovių

Jau pusę metų dainininkas Vaidas Baumila gyvena Škotijoje ir studijuoja Karališkojoje muzikos ir dramos akademijoje.
„Noriu pajusti kito gyvenimo skonį, pažinti kitas kultūras. Lietuvoje pajutau atsimušęs į lubas, nebeturiu, kur kilti. Nesakau, kad jau esu tobulas, tačiau toje terpėje, kurioje sukuosi, Lietuvoje nėra galimybių tobulėti. Širdis ima trokšti naujovių“, – prieš išvykdamas sakė atlikėjas.
Edinburge Vaidas su keliais lietuviais nuomojasi jaukų butuką, kuriame daugiausia laiko praleidžia sėdėdamas prie kompiuterio – taip palaiko ryšį su Lietuvoje likusia šeima ir draugais.
 

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Diskriminacijos radaras. Homoseksualios poros kryžiaus keliai, norint gauti paskolą būstui

Sportas

Stiprus R.Meilutytės pareiškimas pasaulio čempionato starte – pirmu rezultatu į pusfinalį

Aktualu

„Brexit“ susitarimas greičiausiai pasmerktas žlugti: kas toliau?

24sek

Po ambicingo starto – Domanto Sabonio nuostaba ir atimtas džiaugsmas

Aktualu

Kaip kandidatai į prezidentus spręstų švietime užvirusią krizę?

„Ginčas“: „Žalgirio“ pravertos žaizdos – kaip gydyti „Rytą“?

Gyvenimas

Prekybos žmonėmis grimasos: miršti darbo vietoje Lietuvoje, bet mirtis registruota Ukrainoje

Gazas

„Peugeot 508“ testas: 700 km su puse bako ir 5 kelyje sutiktos lapės

Aktualu

Tomas Venclova: esu solidarus su mokytojais

Sportas

Startas: blokuojamas feisbukas, favoritas D.Rapšys, tamsusis arkliukas R.Meilutytė

Vardai

„Skamp“ 20-mečio koncertas iš arenos keliasi į kuklesnę erdvę: buksuoja bilietų pardavimai

Maistas

„Dainava“: į restoraną kaip į teatrą

Aktualu

Emmanuelis Macronas ramina protestus – žada kelti minimalų atlyginimą

Kultūra

Artūras Tereškinas: Apie erotines fantazijas ir vyrą su dviem pudeliais

Vardai

Paskelbti M.A.M.A 2018 nominantai: tarp lyderių – vienu hitu pasaulį užkariavęs Dynoro

Pasaulis kišenėje

Patarimai, ką daryti, kad kelionė į Izraelį nebūtų drungna

15min recenzija Kultūra

Talino kino festivalis: E.Jankausko debiutas „Čia buvo Saša“ – filmas, kurio verta laukti 2019 m.

Interviu Aktualu

M.Aliochina iš „Pussy Riot“ apie protesto svarbą: „Tylėdamas savo laisvę atiduodi kitam“

Gazas

Lietuvių debiutas pasaulio „SuperEnduro“ čempionate Lenkijoje

Gyvenimas

Įkvepiantys lietuviškos senatvės pavyzdžiai: drąsa pasakyti „ne“ vienatvei, ligoms ir apleistumui

Naujienos

Verslas

Diskriminacijos radaras. Homoseksualios poros kryžiaus keliai, norint gauti paskolą būstui

Sportas

Stiprus R.Meilutytės pareiškimas pasaulio čempionato starte – pirmu rezultatu į pusfinalį

Aktualu

„Brexit“ susitarimas greičiausiai pasmerktas žlugti: kas toliau?

24sek

Po ambicingo starto – Domanto Sabonio nuostaba ir atimtas džiaugsmas

Aktualu

Kaip kandidatai į prezidentus spręstų švietime užvirusią krizę?

„Ginčas“: „Žalgirio“ pravertos žaizdos – kaip gydyti „Rytą“?

Gyvenimas

Prekybos žmonėmis grimasos: miršti darbo vietoje Lietuvoje, bet mirtis registruota Ukrainoje

Gazas

„Peugeot 508“ testas: 700 km su puse bako ir 5 kelyje sutiktos lapės

Aktualu

Tomas Venclova: esu solidarus su mokytojais

Sportas

Startas: blokuojamas feisbukas, favoritas D.Rapšys, tamsusis arkliukas R.Meilutytė

Vardai

„Skamp“ 20-mečio koncertas iš arenos keliasi į kuklesnę erdvę: buksuoja bilietų pardavimai

Maistas

„Dainava“: į restoraną kaip į teatrą

Aktualu

Emmanuelis Macronas ramina protestus – žada kelti minimalų atlyginimą

Kultūra

Artūras Tereškinas: Apie erotines fantazijas ir vyrą su dviem pudeliais

Vardai

Paskelbti M.A.M.A 2018 nominantai: tarp lyderių – vienu hitu pasaulį užkariavęs Dynoro

Pasaulis kišenėje

Patarimai, ką daryti, kad kelionė į Izraelį nebūtų drungna

15min recenzija Kultūra

Talino kino festivalis: E.Jankausko debiutas „Čia buvo Saša“ – filmas, kurio verta laukti 2019 m.

Interviu Aktualu

M.Aliochina iš „Pussy Riot“ apie protesto svarbą: „Tylėdamas savo laisvę atiduodi kitam“

Gazas

Lietuvių debiutas pasaulio „SuperEnduro“ čempionate Lenkijoje

Gyvenimas

Įkvepiantys lietuviškos senatvės pavyzdžiai: drąsa pasakyti „ne“ vienatvei, ligoms ir apleistumui

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min