Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2023 12 05

Važiuoti leistinu greičiu nereikėtų skubėti!

Kurioje šio sakinio vietoje padėtumėte kablelį? Anot psichologų, net ir suprasdami, kad spausdami akceleratoriaus pedalą jie rizikuoja savo ir kitų eismo dalyvių saugumu, sveikata ar net gyvybe, nemaža dalis vairuotojų nevengia viršyti greičio. Pabandykime paanalizuoti važiavimo dideliu greičiu pliusus ir minusus.
Kelio remontas Stepono Batoro gatvėje Vilniuje
Kelio remontas Stepono Batoro gatvėje Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmiausia, įsivaizduokime paprastą situaciją – reikia nuvykti iš vienos vietos į kitą, mat joje konkrečiu laiku numatytas susitikimas ar prasideda renginys.

Visada atsiras tokių, kurie, jei nepavyksta išvykti laiku, ryžtasi viršyti greitį. Tačiau skubėdamas žmogus visai kitaip koncentruoja dėmesį, jam nebeegzistuoja pavojai, mat galvoje lieka tik vienas tikslas – suspėti laiku ar iš taško A į tašką B nuvykti anksčiau nei planuota.

Galvoje lieka tik vienas tikslas – suspėti laiku ar iš taško A į tašką B nuvykti anksčiau nei planuota.

Saugaus eismo ekspertai pažymi, kad net ir važiuojant dideliu greičiu, nėra jokios garantijos, kad į susitikimą nebus pavėluota ar į tam tikrą vietą kažkas atvyks anksčiau. Arba, kad jūs tą susitikimą apskritai pasieksite: anksčiau ar – vėliau.

Kelyje skubančių galime sutikti ne vieną. Įtakos kelionės trukmei turi ir kitų eismo dalyvių elgesys (galbūt kažkurioje gatvės atkarpoje yra įvykusi avarija ar susiformavusi automobilių spūstis), šviesoforai, oro sąlygos ir daugybė kitokių aplinkos veiksnių.

Tuo tarpu didinant greitį tikrai išauga tikimybė „užsidirbti“ baudą, prarasti vairuotojo pažymėjimą, padaryti avariją ir nukentėti pačiam ar sužaloti kitus, žūti, taip pat padidinti kuro sąnaudas, sulaukti negatyvios ar pašaipios aplinkinių reakcijos, nes viršyti greitį nebemadinga ir pan. Taigi, minusų viršijant greitį gerokai daugiau nei pliusų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius