TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausoje dėl strigusios registracijos į darželius beveik 66 proc. tėvų pateikė savo siūlymus ir patarimus

Viršuliškių mokykloje įsteigtas grupes lankys 47 4-5 metų vaikai
Vilniaus m. saviv. nuotr. / Apklausoje dėl strigusios registracijos į darželius beveik 66 proc. tėvų pateikė savo siūlymus ir patarimus
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 metams į darželius jau užregistruota apie 7000 vaikų, tai yra 93 proc., iš jų – apie 90 proc. internetu. Dėl pirmosiomis registracijos dienomis iškilusių nesklandumų, Vilniaus meras Artūras Zuokas išsiuntė laiškus problemų turėjusiems tėvams, apgailestaudamas dėl techninių nesklandumų ir prašydamas pagalbos bei patarimo, kokias nuobaudas pritaikyti specialistams, nesugebėjusiems užtikrinti sklandžios registracijos.

65,9 proc. dalyvavusių apklausoje gyventojų buvo gana atlaidūs ir  siūlė savo variantus – nuo pokalbio su darbuotoju iki  pasiūlymų, kaip tobulinti sistemą. Didžioji dauguma siūlė darbuotojų nebausti, nes per trumpą laiką jų problemos buvo išspręstos. 15,1 proc. tėvų siūlė darbuotojus nubausti tarnybiniu papeikimu,  daugiau nei 11 proc. – finansine nuobauda, 7,9 – atleidimu iš darbo. 

„Suprantama, kad tokie nesusipratimai nuvilia, dėl didelio besiregistruojančių tėvelių skaičiaus kartais strigdavo sistema. Vilniaus miesto savivaldybė tikrai daro viską, kad kuo daugiau sostinės vaikų patektų į darželius. Per pastaruosius dvejus metus vietų trūkumas sostinės darželiuose sumažintas 3,4 tūkst., vien pernai sukurta 2500 naujų vietų, jau statome darželį Santariškėse, ieškome ir kitų būdų. Deja, bet Vilniaus miestas finansuojamas prasčiausiai, kone pusė sostinėje surenkamo gyventojų pajamų mokesčio išdalijama kitoms savivaldybėms, taigi norint garantuoti vaikams vietas darželiuose nėra paprasta“, – laiške rašė meras. 

Tėvai taip pat atsakymuose rašė, kad geriausias sprendimas –  atlikti apklausą, kaip patobulinti registracijos tvarką, kad kitąmet tėvai nebesusidurtų su panašiomis problemomis ir nereiktų naktį registruoti vaikų. Kiti dar minėjo, kad, norint išvengti chaoso,  reikia registraciją suskirstyti į etapus, o ne vienu mostu viską daryti. Taip pat daugelis tėvelių prisipažino, kad patys buvo kalti – neatkreipė dėmesio, kad vaikų registracija vyksta griežtai pagal amžiaus grupes, kai kurie patys nelabai susigaudė, kaip reikia atlikti registracijos veiksmus. 
 
Specialistams, kurie neužtikrino visiškai sklandžios registracijos į darželius, bus skirtos tarnybinės pastabos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min