Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 27d. 14:31

Atgaivinęs Neries krantines, Vilnius nenusileis gražiausiems Europos miestams prie upių

Vilniaus krantinės atgaivinimo planas. Vilniaus savivaldybės projekto nuotr.
Vilniaus krantinės atgaivinimo planas. Vilniaus savivaldybės projekto nuotr.
Sostinės Savivaldybė, planuojanti atgaivinti Neries krantines, vilniečiams pristatė jų modernizavimo projektą. Senąsias betonines upės krantines planuojama atnaujinti keliais etapais: pirmiausiai – centrinę teritoriją abipus Karaliaus Mindaugo tilto iki Žaliojo tilto, pakrantėse sukuriant patrauklias inovatyvias kultūrines, edukacines, sveikatinimo erdves, o per kitus tris etapus – pertvarkyti dešinįjį Neries krantą nuo Žaliojo iki pat Liubarto tilto prie „Verslo trikampio“.

„Sutvirtinsime upės krantines įrengdami visiškai naują apšviestą vidurinę terasą su pėsčiųjų ir dviračių takais, kurių nepasieks ledonešis, todėl jais galima bus naudotis ir žiemą. Krantinėse įrengsime želdynus, rekreacinę infrastruktūrą, kuri bus pritaikyta kokybiškam poilsiui prie pat vandens: apžvalgos, pramogų ir renginių terasas, nusileidimus prie upės pabraidyti, vietas prišvartuoti pontonines prieplaukas ar laivus, - ir gyvenimas prie Neries atsigaus“, - sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

VIDEO: Neries krantinių Vilniuje sutvarkymo projektas

Šiuo metu Neries krantinių būklė itin prasta, nes jos buvo įrengtos daugiau kaip prieš 40 metų, ir nuo to laiko neremontuotos: nusidėvėjo gelžbetoninės konstrukcijos, skurdi jų architektūrinė išraiška, vakarais krantinėje tamsu, - visa tai vilniečiams nesudaro darnaus kraštovaizdžio įspūdžio.

Krantines būtina pertvarkyti iš esmės ir pritaikyti viešąsias erdves poilsiui bei pramogoms. 2014 metais buvo atlikta išsami krantinės konstrukcijų nuo Karaliaus Mindaugo tilto iki Liubarto tilto būklės ekspertizė. Jos išvados buvo svarbios rengiant krantinių rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus: buvo įvertintas upės sraunumas, aukštas ledonešis, aukščiausias prognozuojamas potvynių lygis, suplanuota sutvarkyti erozijos paveiktus šlaitus, sutvirtinti ir apsaugoti žemutines terasas, kad 4,5 km ruože, vidurinėse krantinės terasose galima būtų įrengti apšviestas poilsio erdves.

VIDEO: Neries krantinių modernizavimo projekto pristatymas

Dviratininkai galės džiaugtis nauja magistraline dviračių trasa, kuri nenutrūks ir tęsis palei Nerį nuo Geležinio Vilko iki Žvejų gatvės, bei jungsis su Konstitucijos prospekto, Žvejų, Šeimyniškių ir Rinktinės gatvių dviračių trasomis.

Planuojama, kad pirmajam Neries krantinės atnaujinimo etapui prireiks 5,8 mln. eurų, visiems keturiems etapams - apie 22 mln. eurų. Didžiąją dalį reikalingų lėšų planuojama gauti iš ES struktūrinių fondų, jau ruošiamasi rengti paraiškas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

14:40
02:11
16:07

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min