Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 26d. 10:58 , Atnaujinta: 2015 birželio 26d. 12:16

Dizaineriai ant Gedimino kalno „atstatė“ Vilniaus pilį

Vilniaus Aukštutinės pilies skaitmeninė rekonstrukcija
UAB „Indeform“ nuotr. / Vilniaus Aukštutinės pilies skaitmeninė rekonstrukcija

Socialiniuose tinkluose laviną kelti pradeda atgimusi Vilniaus Aukštutinė pilis. Tiksliau, skaitmeninio dizaino virtuozų sukurta rekonstrukcija.

Nuotrauka, kurioje vaizduojamas kone neatpažįstamai pasikeitęs Vilniaus simboliu tapęs ansamblis, žaibiškai plinta ir kelia diskusijas. Dabartiniam pilies bokštui „pridėtas“ vienas aukštas ir stogas, skaitmeninėmis technologijomis „atstatyta“ ne tik išlikusi komplekso dalis, bet ir dar vienas bokštas ir visa gynybinė siena.

Rekonstrukciją sukūrė skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo kompanija „Indeform“. Tai pirmas ir kol kas vienintelis šios įmonės bandymas šiuolaikinėmis technologijomis apdoroti istorinę architektūrą. Pirmas blynas, panašu, neprisvilo.

„Indeform“ vadovas Algirdas Noreika 15min.lt teigė kiek nustebęs, kad prieš kiek daugiau nei pusmetį sukurta vizualizacija dabar kelia tokį susidomėjimą. Anot jo, Aukštutinės pilies „atstatymas“ sukurtas grupės „Antis“ koncertui.

„Darėme specialų užsakymą „Anties“ koncertui. (...) Čia pritaikytos standartinės vaizdo montažo technologijos“, – kalbėjo A.Noreika.

Pasak jo, į rimtą Aukštutinės pilies rekonstrukcijos projektą „Indeform“ darbas nepretenduoja. „Mes ne architektai, mes darome tiktai 3D efektus“, – sakė A.Noreika.

Laimingieji „Anties“ gerbėjai gruodį vykusiame koncerte matė ne tik šį pilies vaizdą, bet ir videoprojekciją. Šį vaizdo siužetą „Indeform“ dar ruošia publikavimui internete.

Siūlome dar kartą palyginti dabartinį ir „atstatytą“ vaizdą. Savo nuomonę taip pat kviečiame išsakyti 15min.lt apklausoje.

UAB „Indeform“ nuotr./Vilniaus Aukštutinė pilis
UAB „Indeform“ nuotr./Vilniaus Aukštutinė pilis
UAB „Indeform“ nuotr./Vilniaus Aukštutinės pilies skaitmeninė rekonstrukcija
UAB „Indeform“ nuotr./Vilniaus Aukštutinės pilies skaitmeninė rekonstrukcija

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:26
02:04
04:45

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min