Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo 2014 m. pradžios sukurta 520 naujų vietų darželiuose, iki metų pabaigos papildomai bus priimta dar 760 vaikų

Vaikų darželis „Gilužis“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame teigia pastaruoju metu itin daug dėmesio skirianti naujų vietų darželiuose kūrimui. Jau šiemet bus atidarytas naujas 220 vietų vaikų darželis Santariškėse. Tai antras darželis Vilniuje per 20 metų.

Ateinančiais metais planuojama statyti naują 220 vietų darželį Žirmūnuose. Pertvarkant patalpas lopšelyje-darželyje „Aušrinė“, numatyta sukurti dar iki 60 vietų. Buvusios Šalomo Aleichemo gimnazijos patalpose Viršuliškėse bus įsteigtas naujas 220 vietų darželis. Suremontavus Žolyno g. 47 esančias patalpas, papildomai ketinama sukurti 80 vietų.

Vietos darželiuose steigiamos ne tik formuojant grupes, bet ir pasibaigus registracijai. Pavyzdžiui, šiemet iš 1380 planuojamų sukurti papildomų vietų, jau yra sukurta 520, dar 760 vietų bus sukurta iki šių metų pabaigos. Į jas bus priimti iki šiol į darželius nepatekę vaikai.

„Tokių yra nemažai, nes kasmet darželius baigia ir į mokyklas ar priešmokyklines grupes išeina per 5 tūkst. vaikų – tiek, kiek jų būdavo priimama į darželius prieš 3–4 metus. Į jų vietą pretenduojančių skaičius yra kur kas didesnis. Pavyzdžiui, šiemet į darželius užsiregistruota 7615 vaikų, t. y. 2 tūkst. daugiau, nei atsirado laisvų vietų daliai buvusių darželinukų išėjus į mokyklas.

Kitas klausimas – prioritetai. Vilniuje šiuo metu yra 125 darželiai, juos lanko beveik 26 tūkst. vaikų. Todėl ir buvo nustatyta tvarka, kad pirmiausia į Vilniaus darželius patektų vilniečiai. Juk – ne paslaptis, kad kasmet į miesto ugdymo įstaigas pretenduoja per tūkstantį ne vilniečių“, – situaciją komentuoja Savivaldybės Švietimo, Kultūros ir sporto departamento vadovas Gintaras Petronis.

Pagal Vilniaus miesto tarybos patvirtintą tvarką pirmenybė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų. Taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės ir vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą. Įstaigos darbuotojų, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikai, kalendoriniais metais įvaikinti bei nuolatinę globą turintys vaikai priimami be eilės neatsižvelgiant į teritorinį principą.

Jei nėra teisės į pirmenybę, eilės sudaromos pagal prašymo registracijos datą ir laiką. Prioritetas bus teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota darželiui priskirtoje teritorijoje. Jei liks laisvų vietų, – tuomet vaikams, kurių gyvenamoji vieta nėra įstaigai priskirtoje teritorijoje, ir tik paskiausiai – vaikams iš kitų savivaldybių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min