Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 liepos 28d. 19:01

Riešės gyventojai skundžiasi darželių trūkumu, savivaldybė nuo rudens jiems žada 40 naujų vietų

Vaikai darželyje
Vida Press nuotr. / Vaikai darželyje
Dėl darželių trūkumo Vilniaus rajono Riešės gyventojai penktadienio rytą piketavo prie Vilniaus rajono savivaldybės. Jie piktinasi tuo, kad teritorijoje, kurioje pastaruoju metu apsigyvena vis daugiau jaunų šeimų, nėra lopšelio, o valstybiniame darželyje vaikams nepakanka vietų.

Riešės bendruomenės pirmininkas: gyventojai priversti apgaudinėti valstybę

Pasak Riešės bendruomenės pirmininko Artūro Želnio, piketo dalyviai siekė atkreipti savivaldybės dėmesį į darželių problemą, nes daug metų ji nebuvo pripažįstama nei viešinama.

„Mūsų netenkina situacija, kai Didžiojoje Riešėje, kurioje gyvena 3–4 tūkst. gyventojų, nėra nė vieno darželio ar lopšelio lietuvių kalba. Yra tik mokykla lenkų kalba, kurioje mūsų vaikai mokytis negali. Taip pat piktina tai, kad nėra sukurta registracijos sistema į darželius, tėvai turi stovėti eilėse, laukti ir galiausiai vis tiek negauna darželio. Tai ko jie turi laukti – kol vaikai pradės eiti į mokyklą?“, – kritikuoja A.Želnys.

Pasak jo, Riešės gyventojai priversti apgaudinėti valstybę, nes tam, kad gautų vietą darželyje, jie savo gyvenamąją vietą deklaruoja ne Riešėje, o Vilniaus mieste.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus rajono tarybos narys Artūras Želnys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus rajono tarybos narys Artūras Želnys

„Riešės bendruomenėje yra mamų klubas ir iš 8 šeimų, kurios čia gyvena, 6 yra deklaravusios gyvenamąją vietą mieste. Tai ar mūsų teisinėje valstybėje galima toleruoti tokį dalyką, kai žmonės turi apgaudinėti save, kaimynus, valdžią? Ir apskritai, kaip galime tikėtis išauginti savo vaiką patriotu, kai jis nuo pat mažumės yra priverstas gyventi apgaulėje, o tėvai turi mokyti jį nepamiršti kitiems sakyti, kad jis gyvena ne Riešėje, o Vilniuje. Nes jei pasakys kitaip, tai vaiką išbrauks iš darželio“, – pasakoja Riešės bendruomenės pirmininkas.

Jo teigimu, bendruomenę piktina ir tai, kad Riešėje yra senas mokyklos pastatas, kurį galima rekonstruoti ir paversti darželiu, tačiau savivaldybė ketina jį parduoti aukcione.

„Tai nedidelis sklypas, galbūt 20 arų, tačiau kodėl jį reikia parduoti, kai rajone trūksta darželių?

Vilniaus rajono valdžia nežiūri į problemą kompleksiškai. Gyventojų skaičius perkopė 100 tūkst., o biudžetas praeitais metais padidėjo 6 milijonais eurų, tad sakyti, jog problemai spręsti neužtenka lėšų, nėra tiesa. Tiesiog trūksta noro ir valios, o gimstamumo skatinimas, apie kurį tiek kalbama, taip ir lieka tik kalbomis“, – sako A.Želnys.

Nenaudojamas mokyklos pastatas parduodamas nebus, tačiau dar reikia įvertinti jo būklę

Tuo metu laikinoji Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič 15min sako, kad nuo rudens Riešės darželyje atsiras papildomos 40 vietų, bus sutvarkyta įstaigos aplinka. Savivaldybė taip pat planuoja ateityje steigti darželius kartu su privačiais investuotojais.

Vida Press nuotr./Maža mergaitė
Vida Press nuotr./Maža mergaitė

Anot specialistės, Didžiosios Riešės kaime esantis medinis vieno aukšto mokyklos pastatas ir jam priskirtas 0,2031 hektaro žemės sklypas, atsižvelgiant į Riešės seniūnijos gyventojų prašymus, parduodamas nebus, tačiau šiuo metu pastatas nėra tinkamas naudoti dėl fizinio ir funkcinio nusidėvėjimo.

„Artimiausiu metu bus svarstomos techninės galimybės ir įvertintos visos aplinkybės dėl ugdymo įstaigos įrengimo šioje vietoje. Savivaldybei rūpi, kad vaikams skirtas objektas atitiktų visus reikalavimus ir būtų saugus“, – tvirtina J.Gulbinovič.

Vilniaus rajono savivaldybės duomenimis, šiuo metu Vilniaus rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose ugdoma 1580 vaikų. Bendrojo ugdymo mokyklose steigiamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės, kuriose 2016–2017 metais buvo ugdomi 954 vaikai. Iš viso Vilniaus rajono švietimo įstaigose praeitais mokslo metais buvo ugdoma virš 2500 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

03:09
02:36
29:57

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min