Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tęsia karą su bėdžiais: užsieniečių prašys Vilniaus gatvėse neduoti išmaldos

Vilniui teks prašyti finansinės paramos ištiesus ranką, nes dabartinės skolos tik šiek tiek mažesnės nei šių metų biudžetas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Elgetauti Vilniuje uždrausta
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šiol į Vilnių atvykstantys užsienio turistai bus įspėjami, kad išmaldą duoti Lietuvos sostinės gatvėse yra nelegalu ir paprašomi šios taisyklės nepažeisti, praneša Vilniaus savivaldybė.

Toks sprendimas priimtas Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus, Socialinės paramos skyriaus darbuotojų susitikime su gidų ir turizmo įmonių atstovais.

„Nuspręsta, kad Lietuvos gidų gildijos atstovai užsieniečiams viešins informaciją, kad išmaldos prašymas yra neteisėtas kaip ir jos davimas ir tokie veiksmai problemos neišsprendžia. Tokia informacija bus platinama ir per turizmo informacijos centrus, maitinimo įstaigas, viešbučius“, – pranešė Vilniaus savivaldybė.

Šiemet nubaudė 16 elgetų

Sprendimą, kad gatvėse draudžiama prašyti išmaldos ar ją duoti, aukoti yra draudžiama, Vilniaus miesto taryba priėmė dar 2011 m. lapkritį.

Draudimas netaikomas religinėms apeigoms ir kulto ceremonijoms, vykstančioms bažnyčiose ir aplink jas, o taip pat renginiuose, kuriems išduotas leidimas dėl suderintos renginio vietos, laiko ir formos.

Dėl išmaldos prašymo ar davimo numatyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnį. Atsakomybė nuo įspėjimo iki 2000 litų.

“Litas  ar du elgetaujančiam žmogui  tik dar labiau juos klampina, todėl  naudingiau jiems suteikti informaciją, kur galima kreiptis dėl nakvynės, apgyvendinimo ar maitinimo. Mūsų tikslas nėra kažką nubausti, tikslas – keisti žmonių požiūrį, supratimą, kad duotas litas gatvėje žmogaus problemų nesprendžia“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

2014 m. dėl išmaldos prašymo ir davimo buvo nubausta 16 asmenų.

Nutarta, kad gidai nuolat praneš Viešosios tvarkos skyriui apie atvejus, kai išmaldos prašytojai prašo iš turistų pinigų. Taip pat savaitgaliais, kai mieste lankosi daugiau turistų grupių, bus sustiprintas Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų budėjimas, dažniau važinės socialinės tarnybos autobusas.

Iki šiol daugiausia pažeidimų 2012-2014 metais Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai užfiksavo Aušros Vartų gatvėje. Pažeidimų buvo nustatyta ir prie Petro Povilo bažnyčios, Žvėryno bažnyčios, taip pat kitose vietose, ne tik prie maldos namų – Gedimino prospekte, Didžiojoje gatvėje.

2014 m. dėl išmaldos prašymo ir davimo buvo nubausta 16 asmenų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min