Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 16d. 10:40

Vilniaus paplūdimiuose baigiamas maudynių sezonas

Gelbėtojas prie Žaliųjų ežerų
„Grindos“ nuotr. / Gelbėtojas prie Žaliųjų ežerų

Šiandien baigėsi maudymosi sezonas Vilniaus miesto paplūdimiuose – Valakupiuose, Žirmūnuose, prie Salotės ir Žaliųjų ežerų. Pasak gelbėtojų, šis maudynių sezonas sostinės paplūdimiuose buvo sėkmingas, rašoma paplūdimius prižiūrinčios „Grindos“ pranešime.

Šiam vasaros sezonui į Vilniaus paplūdimius buvo atvežta 800 m³ sijoto smėlio, atnaujintos vaikų maudyklos ir aktyvaus poilsio zonos, atnaujintas didysis Žaliųjų ežerų lieptas, todėl karštomis dienomis didžiausiuose paplūdimiuose kasdien apsilankydavo iki 8.000 poilsiautojų.

Vasaros sezono metu išgelbėta 18 skęstančiųjų, iš jų 8 vaikai. Gelbėtojai suteikė pirmąją medicininę pagalbą 72 poilsiautojams, tarp jų – 33 vaikams.

Suprasti akimirksniu

  • Paplūdimių teritorijos plotas siekia 41,99 ha.
  • Maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d.
  • Sezono metu budi 17 gelbėtojų, iš jų 5 atestuoti narai-gelbėtojai
  • Per pastaruosius 5 metus gelbėtojų budėjimo metu niekas nenuskendo.

Sykį naras išgelbėjo gyvybę kitam narui. Gelbėtojai pasakoja, kad tąsyk, kaip dažnai būna, Žaliuosiuose ežeruose ant liepto meškeriojo žvejai. Vienam užkibo smulki žuvelė, o ją su visu kabliuku čia pat prarijo vandens paukštis, vadinamas naru.

Budėję gelbėtojai skubiai nuvežė sužeistą paukštį į veterinarijos kliniką.

Gydytojai jau ketino paleisti išgelbėtą paukštį, tačiau naras-gelbėtojas Rolandas Kilius paprieštaravo: „Aš – naras, ir jis – naras, aš – iš Žaliųjų, ir jis – iš Žaliųjų. Aš pats kolega pasirūpinsiu.“

Šiuo metu gelbėtojai ruošiasi rudens ir žiemos darbams – surenka maudyklų teritoriją žyminčius plūdurus, išmontuoja mobiliąsias prieplaukas ir metalinius stendus, valo teritoriją, geni medžius ir krūmus, o 2017 m. sezonui planuoja atnaujinti dar du Žaliųjų ežerų paplūdimio lieptus (apie 760 m2).

Šiuo metu taip pat vertinamos Žaliųjų ežerų paplūdimio gelbėjimo stoties sutvarkymo ir rekonstrukcijos galimybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min