Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje atidengta gatvės lentelė olandų kalba

Vilniuje atidengta gatvės lentelė olandų kalba
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniuje atidengta gatvės lentelė olandų kalba
Šaltinis: 15min
1
A A

Ketvirtadienį Nyderlandai švenčia didžiausią nacionalinę šventę – Karaliaus dieną. Šia proga ir Vilnius ypatingai pasveikino olandų bendruomenę – užrašu „Holland straat“ papuošta Olandų gatvė. Ant Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastato (Olandų g.16) šventiškai atidengta lentelė yra būtent tokio dizaino, koks įprastas Nyderlandų karalystėje, rašoma pranešime.

„Džiaugiuosi, kad karališka proga atidengiame jau 10-ąjį gatvės puošybos elementą kita kalba Vilniuje – tai atviro miesto simbolis ir draugiškumo ženklas visiems čia gyvenantiems ir atvykusiems. Sveikinu visus Karaliaus dienos proga – Jūsų dinamiška šalis įkvepia Vilnių!“ – Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino Nyderlandų karalystės ambasadorių Lietuvoje Bertą van der Lingeną, Vilniuje įsikūrusią olandų bendruomenę ir čia studijuojančius olandus.

Miesto vadovas pasidžiaugė, kad Nyderlandų ambasada yra viena aktyviausių ir dovanoja miestui labai daug gražių projektų: nuo 2004 m. apsodina tulpėmis Olandų žiedą, įrengė nemokamą bibliotekėlę Bernardinų sode, padovanojo miestui automobilio formos dviračių stovus, organizuoja mokymus dviračių takų projektuotojams, darnaus judumo ir bendrojo miesto planų rengėjams.

Ambasadoriaus Bertas van der Lingenas sakė, jog didžiuojasi dar vienu gražiu projektu ir gatvės pavadinimu olandų kalba, kuris atidengtas būtent ant Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastato, kurios bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Nyderlandų Karalystės ambasada: grafinio dizaino katedros dėstytojai ir studentai pagal Ambasados suformuluotas praktines užduotis kuria įvairius infografikos projektus.

Olandų žiede pradeda žydėti pernai Vilniui padovanoti tulpių žiedai

Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius kartu su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi praėjusiais metais Olandų žiede pasodino net 1000 tulpių svogūnėlių.

Šiandien vilniečių akis jau džiugina pražystančios tulpės, vadinamos „Gintarinė Lietuva“. Ši rūšis buvo pasirinkta neatsitiktinai – ji buvo išvesta išskirtinai Lietuvai, kaip Nyderlandų Karalystės dovana, o pavadinimą jai išrinko Lietuvos moksleiviai.

Tradiciškai Karaliaus diena Nyderlanduose minima balandžio 27 d. – koncertinėmis programomis, įvairiomis mugėmis, puošiamasi oranžine spalva. Dabar Olandijoje švenčiama Karaliaus diena, o anksčiau ji vadinta Karalienės diena. Tokios tradicijos susiklostė nuo maždaug 1890 metų, kai šalį ištisai valdė moterys karalienės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min