Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 29d. 08:51

Vilniuje bus renovuoti 332 daugiabučiai, daugiau nei 30-čiai darbai jau bus pradėti šiemet

Daugiabučių renovacija
Aplinkos ministerijos nuotr. / Daugiabučių renovacija

Vilniaus miesto savivaldybė nuo pernai rudens gavo daugiau nei 330 daugiabučių paraiškų, kurių gyventojai panoro renovuoti būstus. Iš jų beveik 100 jau yra gavę gyventojų galutinį pritarimą – sutarė dėl investicijų plano, kuriame numatytos namo atnaujinimo priemonės – langų keitimas, stogo ir sienų šiltinimas, balkonų stiklinimas ir kitos.

22-jų namų atstovai jau atliko techninio projekto rengimo ir rangos darbų pirkimus, – taigi, planuojama, kad dar 2014-aisiais šiuose daugiabučiuose bus pradėti atnaujinimo ir modernizavimo darbai.  

Devyniuose iš 332 daugiabučių jau pradėti renovacijos darbai. Tai – Smetonos g. 6, Rinktinės g. 44A, Rinktinės g. 42A, Žirmūnų g. 102,  Oginskio g. 4,  Stanevičiaus g. 22,  Gerosios Vilties g. 18, Šilo g. 52.  Prie kai kurių minimų namų pastolių jau nebėra – ten jau  vyksta apdailos darbai.

2014 metais Vilniuje modernizuoti daugiabučiai Tuskulėnų g. 56, Žirmūnų g. 17,  Didlaukio g. 54, 2013 metais – Keramikų g. 10, Keramikų g. 12, Lazdynų g. 2A, Darbininkų g. 10.

Primename, kad daugiabučių namų gyventojai, norintys renovuoti būstą, iš valstybės  gauna 40 proc. paramą. Taip pat suteikiama parama nepasiturintiems gyventojams, kurie gauna kompensaciją už šilumą bei karštą vandenį –  jiems daugiabučio namo atnaujinimas (modernizavimas)  nekainuoja.

Norintiems dalyvauti daugiabučių namų renovavimo programoje, reikia kreiptis į bendrojo naudojimo objektų valdytoją (administratorių, bendrijos priminką) arba į VšĮ „Atnaujinkime miestą“, kuris paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriumi. Atkreipiame dėmesį, jog 40 proc. kompensacija bus teikiama, jei rangos sutartys bus sudarytos iki 2014-12-31 ir daugiabučio namo projektas įgyvendintas, t. y. baigti statybos darbai,  iki 2015 m. spalio 1 d. Kitu atveju, tikėtina, kad liks tik 15 proc. kompensacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min