Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 29d. 11:05

Vilniuje nuvilnijo moterų iš įvairių pasaulio šalių eitynės

Izraelio ir Lietuvos delegacijos
Eitynių organizatorių nuotr. / Izraelio ir Lietuvos delegacijos

Vilnius, 2014-08-28 vyko didžiausios moterų eitynės, kurias atidarė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Turizmo departamento vadovė R.Balnienė. „Tautų parade“ dalyvavo narės iš 29 šalių: Lietuvos, Zambijos, Mauricijaus, Indijos, Danijos, Estijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Madagaskaro, Islandijos ir kt.

Per 13 tūkst. narių 29-iose pasaulio šalyse jungiančios organizacijos narės šiais metais susirinko į  Lietuvos sostinę 55  jubiliejinę konferenciją, kurios tikslas – pristatyti labdaros projekto veiklą pasauliniu mastu ir šalims pasidalinti kiekvienos šalies labdaros veikla bei išsirinkti pasaulinę valdybą.

Eitynių organizatorių nuotr./Lietuvos „Ladies circle“ delegacija
Eitynių organizatorių nuotr./Lietuvos „Ladies circle“ delegacija

Pasaulinė moterų organizacija „Ladies‘ Circle International“ – tai nepolitine ir nereliginė organizacija, vienijanti veiklias įvairių profesijų moteris, kurios buriasi bendrai socialinei, švietėjiškai veiklai ir draugystei. Kaip teigia šio tinklo prezidentė Cindy Kempeneers, pagrindinis šūkis „Draugiškumas ir paslaugumas“ (angl. „Friendship and Service“), atspindi pagrindinę šio pasaulinio moterų tinklo idėją.

„Skatiname pasaulio moteris skirti šiek tiek savo laiko tam, kad padėtume kitiems, ir skleisti  šyspeną, meilę, rūpestį, – pasakoja  Cindy Kempeneers LCI pasaulinė prezidentė (Belgė) – Rodydami pavyzdį ir skatindami kitus galime pakeisti pasaulį, todėl vienas iš pagrindinių šios organizacijos tikslų – skatinti tarptautinę draugystę, supratimą ir geranoriškumą, skatinti organizacijos nares plėsti žinias bei jomis dalintis.“

Eitynių organizatorių nuotr./Suomijos ir Prancūzijos delegacijos
Eitynių organizatorių nuotr./Suomijos ir Prancūzijos delegacijos

Organizacijos prezidentė pabrėžia, kad bendravimas, dalinimasis idėjomis ir patirtimi – vienas svarbiausių dalykų, padedančių pasiekti užsibrėžtų tikslų. Todėl klubo narės rengia dažnus susitikimus, o kartą per metus vyksta ir pasaulinio lygio konferencija vis kitoje šalyje. 

Praėjusiais metais pasaulinė „Ladies‘ Circle International“  konferencija vyko Zambijoje Lusakoje. Šiais metais konferencija vyks Vilniuje rugpjūčio  27-31 dienomis, į ją atvyks šios organizacijos narės iš 29 šalių. Tikimasi, kad dalyvių skaičius pasieks 400 delegačių: Zambijos, Zimbabvės, Pietu Afrikso Respublikos, Indijos, Maroko, Izraelio, Madagaskaro, Mauricijaus, Kipro, Suomijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Prancūzijos, Italijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Olandijos, Islandijos, Vokietijos.

Eitynių organizatorių nuotr./TAUTŲ PARADAS 2014
Eitynių organizatorių nuotr./TAUTŲ PARADAS 2014

Lietuvoje taip pat įkurta „Ladies Circle“ asociacija (įkurta 2008 m.),  kuri savo veiklą mūsų šalyje pradėjo nuo 2004 m. Lietuvoje veikia net keturi šio tinklo klubai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kaip pasakoja asociacijos „Ladies’ Circle Vilnius” valdybos pirmininkė Lina Nosevi, per 12 klubo gyvavimo metų įgyvendinta per 10 įvairių socialinių ir labdaros projektų, surengti vaikų ugdymo projektai. Antai 2012 m. bendradarbiaujant su vaikų širdies ligų asociacija „Mažoji širdelė“ surinktos lėšos Vilniaus universiteto Santariškių klinikos širdies chirurgijos centrui – M4S matricinis sektorinis daviklis širdies tyrimams, kurio vertė siekia 15.000 Lt. 

„Siekdamos padėti kitiems klubo narės globoja vaikų namų auklėtinius, neįgaliuosius, renkama ne tik finansinė parama, bet ir vykdoma aktyvi šviečiamoji veikla. Didelis dėmesys skiriamas ir vyresniam jaunimui – jų švietimui, – pasakoja L. Nosevič, – Siekiame padėti tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia.“

Moterys prie šios organizacijos  jungiasi savanoriškai. 

Šiemet pasaulinė „Ladies‘ Circle International“ konferencija vyks Vilniuje rugpjūčio  27-31 dienomis, į ją atvyks šios organizacijos narės iš 29 šalių. Rugpjūčio  28 d. nuo 19 val. nuo Valdovų rūmų iki Vokiečių gatvės  vyks tautų paradas, kuriame miestiečius kviečiame atvykti ir palaikyti didžiausio moterų parado Lietuvoje dalyves.

Eitynių organizatorių nuotr./Tautų paradas, Olandija
Eitynių organizatorių nuotr./Tautų paradas, Olandija

Apie „Ladies‘ Circle International“: „Ladies' Circle“ yra tarptautinė organizacija, vienijanti jaunas moteris nuo 18 iki 45 metų amžiaus. Organizacija buvo įsteigta Anglijoje, kur 1930 m. „Round Table“ narių žmonos įkūrė pirmąjį klubą Bournemouth. Idėja įkurti „Ladies' Circle International“ tapo įgyvendinama užmezgus santykius tarp pirmųjų trijų šalių – LC Didžioji Britanija ir Airija, LC Švedija ir LC Danija, ir 1959 m. buvo įkurta tarptautinė „Ladies' Circle“ (LCI) organizacija. „Ladies' Circle“ šiuo metu yra atstovaujama 36 šalyse, keturiuose žemynuose ir turi daugiau kaip 13000 narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min