-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 10 02

Vilniuje rinkosi drąsiausi pasaulio futuristai

Spalio 1 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete įvyko pirmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Virš 600 žiūrovų sutraukusio renginio metu pasaulinio lygio futuristai ir Lietuvos mokslo bei verslo lyderiai pasakojo, kaip atrodys mūsų diena po dešimties metų.
Pirmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.
Pirmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.

Ateities konferencijos dalyvius sveikino ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius doc. dr. Alfredas Chmieliauskas ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Savo sveikinime jis kvietė konferencijos pranešėjus ir dalyvius dalintis mintimis, kokius išmanius sprendimus galima pritaikyti sostinėje ir naudoti Vilnių, kaip platformą naujoms idėjoms išbandyti.

Pirmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.
Pirmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.

„Ateitis nėra vieta, į kurią tiesiog einame. Mes savo poelgiais ir pasirinkimais formuojame ateitį“, – teigė konferencijos pranešėja Anne Lise Kjaer, viena garsiausių pasaulio futuristų. Apžvelgusi pagrindines ateitį formuojančias tendencijas pranešėja teigė, kad kiekvienas žmogus gali tapti aktyviu bendruomenės ir visuomenės nariu, ir kai tai yra suvokiama, galima nuversti didžiausius kalnus.

Serijinis investuotojas Nicklas Bergmanas atskleidė, kokius pavojus gali atnešti technologijų vystymasis. Pavyzdžiui, dar visai neseniai iššifruoti žmogaus DNR seką kainavo 300 mln. dolerių ir užtrukdavo kelis metus, o dabar pagrindinį DNR tyrimą gali pasidaryti už 99 dolerius. „Gavęs tokį tyrimą, gali sužinoti, kas buvo tavo protėviai, kokios ligos užprogramuotos ir ką perduosi palikuonims, tačiau ar tikrai žmogui reikia viską apie save žinoti?“, –  klausė Nicklas Bergmanas. Vis dėlto remdamasis asmenine patirtimi, kai praleido progą investuoti į „Spotify“ šios platformos idėjos stadijoje, jis ragino nebijoti naujų technologijų, o bijoti užstrigti senose.

Dr. Jamesas Bellinis kalbėjo apie technologijas, kurios formuos mūsų ateitį. Jis atkreipė dėmesį, kad technologijos vystosi taip sparčiai, kad mes net negalime įsivaizduoti, kokių naujų išradimų bus padaryta artimiausiu metu. O tokių svarbių išradimų, pasak pranešėjo, per artimiausius 10 metų bus padaryta daugiau nei per visą XX amžių. Anot Jameso Bellinio, vienas svarbiausių pokyčių, kuriuos atnešė šiuolaikinės technologijos – organizacijų galios centro pasislinkimas į kraštus ir tradicinės hierarchinės sistemos kaita į tinklo principu dirbančias struktūras.

Lietuvos fizikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras Kęstutis Pyragas, ilgus metus tyrinėjęs chaoso valdymą, savotiškai oponavo prieš jį kalbėjusiems pranešėjams teigdamas, kad prognozuoti dešimt metų į priekį yra beviltiška – panašiai, kaip prognozuoti orus kelioms dienoms į priekį. „Tie, kurie išmano, neprognozuoja. Tie, kurie prognozuoja, neišmano“, – pasitelkęs 2500 metų senumo kinų filosofo Laodzi citatą pusiau rimtai, pusiau juokais teigė fizikas.

Prmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.
Prmoji Lietuvoje ateities konferencija „ISM FUTURITY“. Organizatorių nuotr.

Po pranešimų vykusioje diskusijoje dalyvavo konferencijos pranešėjai, universiteto rektorius dr. Alfredas Chmieliauskas, bendrovės „Teo“ technologijų, informacinių sistemų ir infrastruktūros valdymo vadovas Andrius Šemeškevičius, Vilniaus mero patarėja investicijų ir ekonominės plėtros klausimais Agnė Selemonaitė ir konsultantė Monika Bielskytė, didžiausią dėmesį skirianti virtualios ir išplėstos realybės klausimams. Diskusijoje buvo svarstoma, į ką jau dabar reikia kreipti didžiausią dėmesį žvelgiant į ateitį bei kokį kelią turėtų rinktis Vilnius, kad taptų išmaniuoju miestu.

Konferencijos dieną taip pat vyko Ateities mugė, kurioje buvo galima susipažinti su lietuvių sukurtais ateities produktais ir technologijomis bei pasaulinės rinkos inovatyvių technologinių gaminių naujienomis. Atskira dalis buvo skirta ir paskutinių klasių gimnazijų moksleiviams – Jaunimo ateities dirbtuvėse buvo skaitomos specialios paskaitos, vyko „Design thinking“ formato dirbtuvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius