Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius susigiminiavo su Varšuva

Parirašymo akimirka
Parirašymo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Varšuvos rotušėje birželio 27 d. pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos sostinių susigiminiavimo sutartis – ją parašais patvirtino Varšuvos miesto prezidentė Hanna Gronkiewicz-Waltz ir Vilniaus miesto mero pavaduotojas Jaroslav Kaminski.

„Pernai minėjome mūsų miestų bendradarbiavimo 15-os metų sukaktį, vadinas, yra ilga, gili bendradarbiavimo patirtis daugelyje įvairių miestui svarbių sferų.  Ir tikiu, kad naujai pasirašyta susigiminiavusių miestų sutartis taps derama atsvara neretiems šiandienos politikų konfliktams.  Iš tiesų, mūsų šalių sostinių, daugelį šimtmečių skaičiuojančių bendrą istoriją, sutartis rodo, kad žengiam į vieningą Europą, kad norim ir toliau bendradarbiauti, draugauti, palaikyti ir plėtoti  gerus santykius.  Lietuvos sostinėje lenkų bendruomenė turi tikrai geras sąlygas saugoti savo kultūrinį, tautinį  tapatumą“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas  Jaroslav Kaminski.

„Kartu 2004 metais įstoję į Europos Sąjungą,  turime brandžios ir unikalios  patirties, ir ši patirtis bus tvirtu pagrindu mūsų tolesniam glaudžiam bendradradarbiavimui ir gerų santykių plėtojimui",  – sakė Varšuvos prezidentė.

Renginio metu pabrėžta ekonominio bendradarbiavimo, energetinių projektų svarba, mainų patirtis. Miestai iki šiol sėkmingai bendradarbiauja kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos, sporto, turizmo, komunalinio ūkio, aplinkos apsaugos, viešosios tvarkos ir miesto transporto srityse. Jungiamąja miesto bendradarbiavimo grandimi yra keitimasis gerąja savivaldybių darbo patirtimi – įgyvendinant bendrus projektus, organizuojant forumus, jubiliejinių datų paminėjimus, kultūros ir kitus renginius.

Vilniaus miesto savivaldybės delegacijos atstovai vizito Varšuvoje metu taip pat susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais, dalyvavo lietuvių išeivijos tapytojo ir grafiko Prano Gailiaus  parodos atidaryme, apsilankė kompozitoriaus Frideriko Šopeno muziejuje. Ypatingą dėmesį Vilniaus delegacija  skyrė  vizitui į Varšuvos Geto 70-ųjų metinių proga pernai atidarytą Lenkijos žydų istorijos muziejų.

Pirmoji Vilniaus ir Varšuvos bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1998 m. balandžio 1 d. Varšuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min