Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 29d. 10:52

Žvilgsnis į Vilnių – per pašto ženklus

Vilniaus centriniame pašte pristatoma Andriaus Šimkaus pašto ženklų paroda „Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė“
Lietuvos pašto nuotr. / Vilniaus centriniame pašte pristatoma Andriaus Šimkaus pašto ženklų paroda „Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė“

Vilniaus centriniame pašte pristatoma Andriaus Šimkaus pašto ženklų paroda „Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė“. Filatelinėje parodoje – ne tik Lietuvos, bet ir įvairių pasaulio valstybių leisti pašto ženklai ir vokai, kuriuose įamžintas Vilnius.

„Per pašto ženklus Vilniaus senamiesčio panoramos vaizdai yra plačiai pasklidę po visą pasaulį. Tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusiose šalyse galima rasti pašto ženklų ar vokų, kuriuose žėri turtinga Vilniaus architektūra.

Ši paroda atspindi sudėtingą, kartais dramatišką ir liūdną, o kartais ir komišką Vilniaus pastatų, paminklų, gatvių, aikščių ir skverų istoriją. Kai kurių objektų Vilniuje jau nebėra – jie liko įamžinti pašto ženkluose“, – pažymėjo parodos autorius, kolekcininkas Andrius Šimkus.

Parodos lankytojai turės progą išvysti pašto ženklus ir vokus su Vilniaus vaizdais, leistus įvairiu laiku. „Ekspozicijoje atsispindi ir gūdūs sovietiniai laikai – tai pašto ženkluose įamžinti paminklai, kurie šiandien „ilsisi“ Grūto parke, ir pirmaisiais Nepriklausomybės metais leisti filateliniai gaminiai, įamžinantys iš priespaudos išsilaisvinusį Vilnių“, – teigė A.Šimkus.

Užsienio šalių filatelinė produkcija, kurioje vaizduojamas Vilnius, pasak filatelisto, parodo išskirtinę Lietuvos sostinės svarbą pasauliui. Parodoje bus galima pamatyti Lenkijos, Vatikano, Izraelio, Makedonijos, Vokietijos, Jungtinių Tautų pašto ženklus ir vokus.

Parodos autorius – gydytojas A.Šimkus pašto ženklus su įvairių pasaulio sostinių vaizdais kolekcionuoja nuo vaikystės. Šis pomėgis gimė iš begalinio domėjimosi geografija ir istorija.

„Valandų valandas praleisdavau prie žemėlapių, o būdamas septynerių žinojau visų pasaulio valstybių sostines. Esu kaunietis, bet mano filatelinėje kolekcijoje meilės Vilniui tikrai netrūksta“, – šmaikštavo A.Šimkus.

Paroda „Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė“ veiks iki birželio pradžios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min