Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 3d. 18:06

JAV nepritarė paminklo raudonarmiečiui perkėlimui Taline, sakoma nutekintuose „Wikileaks“ dokumentuose

„Bronzinis kareivis“
„Scanpix“ nuotr. / „Bronzinis kareivis“

JAV nemanė, kad „protinga“ buvo perkelti paminklą Taline, sakoma dokumentuose, kurie, labai tikėtina, galėjo patekti į tinklalapį „Wikileaks“ iš slapto susirašinėjimo.

Norvegijos laikraštis „Aftenposten“ paskelbė savo tinklalapyje dokumentų iš slapto JAV diplomatų susirašinėjimo. Norvegijos laikraštis gavo iš viso 250 tūkst. dokumentų, kurie buvo nutekinti į tinklalapį „Wikileaks“, ir dabar bus pluoštais skelbiami.

Vienas dokumentų, paskelbtų laikraštyje „Aftenposten“, susijęs su 2007 metų gegužės 15 dieną įvykusiu tuometinio JAV valstybės sekretorės pavaduotojo Europos ir Eurazijos klausimams Danielio Friedo ir tuometinio Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo Grigorijaus Karasino susitikimu.

Kaip rašo „Aftenposten“, JAV ambasados Maskvoje pranešime nurodoma, kad D.Friedas ir G.Karasinas kalbėjo daugiausia apie Gruziją ir Kalnų Karabachą, bet trumpai aptarė ir Estijos temą.

G.Karasinas sakė, JAV ir Europos Sąjunga neįneša „teigiamos atmosferos“ į Estijos temą, bet sutiko su tuo, kad Rusijos žingsniai nebuvo „elegantiški“.

D.Friedas sakė, kad JAV laiko Rusija partnere visais svarbiais klausimais, tuo tarpu partnerystė „neišnaudojo savo galimybių“. D.Friedas konstatavo, jog jos laikosi skirtingų pozicijų santykių su gretimomis valstybėmis klausimais, taip pat yra nesutarimų vidaus reikalų klausimais.

D.Friedas patvirtino, jog JAV vadovaujasi tuo, kad Rusijos kaimynės iš tikrųjų yra nepriklausomos ir suverenios valstybės, o ne Rusijos įtakos sfera, bet drauge mano, kad šioms valstybėms reikia plėtoti gerus santykius su Rusija ir neprovokuoti Rusijos.

Pasak D.Friedo, Estijos žingsniai perkelti į kitą vietą Bronzinį kareivį nebuvo „protingi“, ir, kaip jis pareiškė, apie savo poziciją JAV informavo ir Estiją.

Atsakydamas į G.Karasino žodžius, jog rusai jaučia ypatingus jausmus dėl savo dalyvavimo Antrajame pasauliniame kare, ir šiuos jausmus simbolizuoja ir Antrajam pasauliniam karui skirti paminklai, D.Friedas pažymėjo kad estai, lenkai ir ukrainiečiai (ypač gyvenantys Vakarų Ukrainoje) taip pat jaučia gilius jausmus dėl savo dalyvavimo Antrajame pasauliniame kare, bet tai visiškai kitokie jausmai, ir rusai tai turi suprasti.  

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

17:33
00:25
00:50

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min